E1 Orlik: Sporting FA Lubliniec 11:15 Ajaks Częstochowa

W piątek 03.09.2021 drużyna Orlika zainaugurowała rozgrywki Częstochowskiej I ligi okręgowej. W pierwszym spotkaniu podejmowaliśmy na własnym boisku Ajaks Częstochowa.

Był to pierwszy oficjalny sprawdzian w kategorii orlika dla większości zawodników i mimo porażki wypadł on bardzo pozytywnie. Mimo dość przeciętnej frekwencji treningowej i zaledwie jednej grze kontrolnej przed sezonem chłopcy pokazali się z bardzo dobrej strony i pokazali, że mają spory potencjał.

Samo spotkanie było niezwykle ciekawe, ponieważ obfitowało w aż 26 (!) bramek. Od samego początku obie drużyny narzuciły bardzo wysokie tempo oraz były niezwykle skuteczne. Pierwsze 15′ minut to przewaga naszego zespołu udokumentowana zdobyciem czterech bramek po indywidualnych popisach jak i składnych akcjach zespołowych. Niestety nie byliśmy w stanie utrzymać wysokiego tempa i druga część pierwszej połowy należała do gości i to oni schodzili na przerwę z przewagą 3 bramek.

Druga część spotkania w zasadzie wyglądała bardzo podobnie do pierwszej. Po kilku korektach w przerwie zawodnicy wyszli z chęcią szybkiego odrobienia strat i już w pierwszych 3′ minutach zdobyli dwie bramki i gdy wydawało się, że kolejne bramki są kwestią czasu przytrafiły się dwa proste błędy indywidualne, które przeciwnik bezwzględnie wykorzystał. Niestety druga połowa to w większości sporo błędów indywidualnych, po których tracimy bramki, lecz były to błędy za gatunku tych, które zawodnicy stawiający pierwsze kroki w kategorii orlika muszą popełnić, ponieważ są dla nich najlepszą nauką, a na pewno bardzo szybko wyciągną wnioski.

Podsumowując, chłopcy pokazali się z bardzo dobrej strony pokazując, że mają naprawdę bardzo duży potencjał. Okres wakacyjny z nami, więc najwyższa pora na nadrobienie zaległości wakacyjnych.

Relacja w postaci grafik dostępna w poniższych linkach dzięki naszemu partnerowi Protrainup.

Skład meczowy

Protokół meczowy

Trener: Sebastian Radek