D1 Młodzik: Sporting FA Lubliniec 0:1 Raków Częstochowa

W środę 06.10.2021 na Stadionie Miejskim w Lublińcu, Młodzik rozegrał zaległe spotkanie 5 kolejki II ligi wojewódzkiej ŚLZPN z Rakowem Częstochowa.
Po bardzo dobrej, zaciętej rywalizacji, ulegliśmy przyjezdnym 1:0.

Jeśli chodzi o przebieg spotkania, spodziewaliśmy się, że Raków będzie miał przewagę wyszkolenia technicznego, a co za tym idzie – przewagę w posiadaniu piłki. I to się potwierdziło.
Drużyna Sportingu wykazała się natomiast świetną organizacją gry oraz cechami wolicjonalnymi, skutecznie neutralizując poczynania rywali w środkowej strefie.
Mimo faktu, iż Częstochowianie długimi fragmentami prowadzili grę i to w dużej mierze na naszej połowie, zagrożenie przez większą część spotkania było przez nas kontrolowane.
Nie ograniczaliśmy się jednak wyłącznie do przeszkadzania, sami również konstruowaliśmy akcje ofensywne, momentami kapitalnie wychodząc spod pressingu rywala i w pierwszej odsłonie to my stworzyliśmy lepsze sytuacje do objęcia prowadzenia.
Bramki przed przerwą jednak nie padły, a po zmianie stron goście podkręcili tempo. Gracze Sportingu zaczęli natomiast odczuwać trudy spotkania, skutkiem czego były mnożące się błędy i niebezpieczne straty w okolicach strefy niskiej.
W 44 minucie przyjezdni wykorzystali jedną z kilku sytuacji, które stworzyli między 40 a 50 minutą i jak się później okazało, było to jedyne trafienie w tym meczu.
3 punkty pojechały do Częstochowy, nie zmienia to jednak faktu, że naszej drużynie należą się ogromne brawa za ambitną, zaciętą postawę, dzięki której byliśmy w stanie niwelować atuty przeciwników i nawiązać równorzędną rywalizację.
Jeśli utrzymamy takie nastawienie, możemy być spokojni o przebieg najbliższych spotkań.
Sztab szkoleniowy nie ukrywa, że taki kolektyw chcemy oglądać na boisku zawsze, a wspomniana wyżej postawa jest standardem, do którego dążymy.

Relacje w postaci grafik dostępne w poniższych linkach dzięki naszemu partnerowi Protrainup:

Skład meczowy

Protokół meczowy

Trener:
Adrian Kucharski