C1 Trampkarz PU: Orzeł Psary-Babienica 15:3 Sporting FA Lubliniec

W sobotę 09.10.2021 Sporting rozegrał wyjazdowe spotkanie z Orłem Psary-Babienica w ramach lublinieckiej ligi Trampkarza poza unifikacją.
Mecz zakończył się wysokim zwycięstwem gospodarzy 15:3.

Pomimo faktu, iż rywalizacja odbywała się w kategorii Trampkarz, w kadrze meczowej Sportingu nie było ani jednego gracza w wieku Trampkarza(2007-2008).
Mało tego, skorzystaliśmy tylko z 4 zawodników z rocznika 2009 i oczywiście miało to swój wpływ na przebieg oraz rezultat spotkania.
Nie był to jednak czynnik decydujący, którym okazała się tak na prawdę całkowicie przespana pierwsza połowa.
Pierwsza połowa, w której zabrakło wszystkiego co konieczne do dobrego występu; od nastawienia, przez aktywność i zaangażowanie, po organizację gry i pomysł na rozwiązywanie sytuacji boiskowych.
Po zmianie stron drużyna przebudziła się co prawda z letargu, coraz częściej utrzymując się przy piłce i prowadząc grę.
Bazowaliśmy na ruchu bez piłki, tworzeniu oraz wykorzystywaniu przestrzeni, stwarzając w konsekwencji zagrożenie – krótko mówiąc zaczęliśmy przypominać samych siebie.
Szok po pierwszych 35min oraz przewaga bramkowa gospodarzy były jednak tak duże, że do końca nie zdołaliśmy się już otrząsnąć i złapać kontaktu z rywalem.
Spotkanie pokazało dobitnie naszym młodym graczom, że do roli lidera nie wystarczą wyłącznie umiejętności piłkarskie, które niewątpliwie posiadają.
Przed nami jeszcze sporo pracy, na wielu płaszczyznach piłkarskiego rzemiosła, aby wszyscy zawodnicy byli w stanie brać na siebie ciężar gry i o niej decydować.

Relacje w postaci grafik dostępne w poniższych linkach dzięki naszemu partnerowi Protrainup:

Skład meczowy

Skład meczowy

Trener:
Adrian Kucharski