D1 Młodzik: Sporting FA Lubliniec 6:0 Stadion Śląski Chorzów

Środowy poranek 23.02.2022 stał pod znakiem gry kontrolnej naszych Młodzików na Stadionie Miejskim w Lublińcu.
Tego dnia podejmowaliśmy zaprzyjaźnioną drużynę KS Stadion Śląski Chorzów z rocznika 2010.
Po 75min gry (2×35 + doliczone 5), pewnie pokonaliśmy przyjezdnych 6:0.

Należy zaznaczyć na wstępie, iż zespół Sportingu składał się w dużej mierze z zawodników z rocznika 2009 i w związku z tym w wielu momentach widać było naszą przewagę fizyczną.
Nie zmienia to jednak faktu, że rywalizowaliśmy z topową akademią ze Śląska, a nasi gracze z rocznika 2010 oraz rodzynek z 2011, świetnie radzili sobie na ich tle.

Pierwsze 20min spotkania było wyrównane i jednocześnie bardzo chaotyczne. Gra toczyła się głównie w środkowej strefie i towarzyszyło jej sporo niedokładności zarówno z jednej jak i z drugiej strony.
Trzeba powiedzieć otwarcie, że ten fragment meczu nie należał do najładniejszych, a sama gra opierała się przede wszystkim na walce o opanowanie środka boiska.
W sztuce tej lepszy okazał się Sporting, skutkiem czego było coraz większe zagrożenie pod polem karnym Stadionu. Zaowocowało to trafieniem w 25min, które rozwiązało worek z bramkami.
Na przerwę schodziliśmy z trzy bramkowym prowadzeniem, a w drugiej odsłonie dołożyliśmy kolejne trzy trafienia, w pełni kontrolując wydarzenia na boisku.
Był to kolejny cenny sprawdzian, który uzupełnił trwający właśnie “obóz stacjonarny” Młodzika. Wszyscy obecni mieli szansę złapać sporo minut, a co za tym idzie; boiskowe doświadczenie.

Relacje w postaci grafik dostępne w poniższych linkach dzięki naszemu partnerowi Protrainup:

Skład meczowy

Protokół meczowy

Trener:
Adrian Kucharski