D1 Młodzik: Sporting FA Lubliniec 4:4 OKS Olesno

W sobotę 26.02.2022 na Stadionie Miejskim w Lublińcu, Sporting rozegrał spotkanie kontrolne w kategorii Młodzik z dobrze nam znanym OKSem Olesno.
Rywalizację obydwu zespołów zawsze charakteryzowała duża zaciętość i nieustępliwość, tak było i tym razem.
Ostatecznie po meczu pełnym zwrotów akcji zremisowaliśmy 4:4.

Sporting zaczął bardzo ospale, popełniając sporo prostych błędów technicznych. Mimo niezbyt składnej gry w początkowych minutach, dwukrotnie potrafiliśmy wywrzeć presję na rywalach w strefie wysokiej, wskutek czego popełniali błędy, które nasi gracze zamienili na bramki.
Tak więc po 7 minutach prowadziliśmy 2:0, by niecałe 20min później wynik wskazywał już 2:2.
Nasza gra była bardzo nierówna i chaotyczna. Świetne akcje kombinacyjne oraz skuteczność w pojedynkach 1×1, przeplataliśmy licznymi przestojami, rozkojarzeniem, by nie powiedzieć nonszalancją, zarówno w budowaniu jak i w bronieniu.
W przeciągu 70min popełniliśmy tyle niewymuszonych błędów własnych, że można by nimi obdzielić kilka spotkań.
Całe szczęście w wybornej dyspozycji był dzisiaj nasz bramkarz, ratując kilkukrotnie sytuacje sprokurowane przez kolegów z drużyny.
Jeśli chodzi o przebieg meczu; po trafieniach w 38 i 49 minucie po raz kolejny wyszliśmy na dwubramkowe prowadzenie, by na trzy minuty przed końcem w 67 i 68 minucie stracić dwie bramki ustalające końcowy rezultat.
Kolejny pożyteczny sprawdzian za nami; jak zwykle dobrze dysponowany OKS postawił wysoko poprzeczkę, zapewniając nam cenne doświadczenie i dorzucając kolejną cegiełkę do naszego piłkarskiego rozwoju.

Relacje w postaci grafik dostępne w poniższych linkach dzięki naszemu partnerowi Protrainup:

Skład meczowy

Protokół meczowy

Trener:
Adrian Kucharski