F1 Żak: Sparingowy tydzień Żaków

Mijający tydzień był bardzo intensywny dla naszych Żaków. Oprócz standardowych jednostek treningowych, drużyna rozegrała dwa mecze kontrolne; kolejno z Victorią Strzebiń (28.02.2022) oraz AS Lubliniec (03.03.2022).
Obydwa spotkania dostarczyły zawodnikom wiele minut boiskowej rywalizacji, a co za tym idzie cenne doświadczenie w okolicznościach meczowych i oczywiście dużo dobrej zabawy.

Zarówno w jednym jak i drugim meczu nasi młodzi piłkarze zaprezentowali się bardzo dobrze pod względem umiejętności indywidualnych. Skuteczność w pojedynkach 1×1 w atakowaniu, a przede wszystkim kreatywne rozwiązania wybierane przez graczy Sportingu bardzo cieszą i napawają optymizmem.
Na szczególną uwagę zasługuje odwaga w podejmowaniu ryzyka u najmłodszych zawodników w wieku Żaka młodszego.
Wiadomo, że na tym etapie skutkuje to często prostymi błędami, czy nawet utratą bramek, ale nauka wyciągnięta z tego typu sytuacji jest bezcenna.

Widać wyraźnie, że ze spotkania na spotkanie obycie zawodników jest coraz większe i wprost proporcjonalnie do niego wzrasta również ich pewność siebie. Pozwala to w coraz większym stopniu przekładać umiejętności nabyte na treningach, na okoliczności boiskowe.

Relacje w postaci grafik dostępne w poniższych linkach dzięki naszemu partnerowi Protrainup:

 

Victoria Strzebiń – Sporting FA Lubliniec

Skład meczowy

Protokół meczowy

 

AS Lubliniec – Sporting FA Lubliniec

Skład meczowy

Protokół meczowy

 

Trener:
Kacper Polak