D2 Młodzik: Sporting FA Lubliniec 0:10 Górnik Zabrze

W sobotę 05.03.2022 na Stadionie Miejskim w Lublińcu, nasza drużyna Młodzika młodszego rozegrała spotkanie kontrolne z Górnikiem Zabrze 2011.
Po dość jednostronnym widowisku, ulegliśmy wysoko przyjezdnym 10:0.

Trzeba przyznać, że Akademia 14-krotnych mistrzów Polski zaserwowała nam solidną lekcję futbolu.
Zabrzanie od pierwszej minuty spotkania byli bardzo aktywni, ruchliwi i zdecydowani w swoich działaniach.
My natomiast zupełnie odwrotnie – od samego początku sprawialiśmy wrażenie rozkojarzonych i zdekoncentrowanych, skutkiem czego była stracona już w 4 minucie bramka, na dodatek po trafieniu samobójczym.
Sposób oraz tempo utraty pierwszego gola, a także tempo gry jakie narzucił od startu Górnik, bardzo szybko podkopały nasze morale. Przełożyło się to na rosnącą z każda minutą dominację gości i kolejne trafienia w ich wykonaniu.
W naszej grze widać było jedynie przebłyski i to głównie w działaniach indywidualnych, natomiast bardzo pozytywne wrażenie zostawili po sobie zawodnicy z rocznika 2011 oraz rodzynek z 2012, którzy grali dziś po raz pierwszy w systemie 9×9.

Górnik w bardzo twardy i bolesny sposób postawił nam dziś punkt odniesienia, pokazując gdzie się znajdujemy i w jakim kierunku powinniśmy zmierzać.
My przyjmujemy tę lekcję i jedyne co nam pozostaje, to jeszcze lepiej pracować, by w miarę możliwości niwelować dzielący nas dystans.

Relacje w postaci grafik dostępne w poniższych linkach dzięki naszemu partnerowi Protrainup:

Skład meczowy

Protokół meczowy

Trener:
Adrian Kucharski