D1 Młodzik: Sporting FA Lubliniec 1:3 AP Gliwice

W niedzielę 06.03.2022 na Stadionie Miejskim w Lublińcu, nasza drużyna Młodzika podejmowała towarzysko Akademię Piłkarską Gliwice.
Po bardzo zaciętym spotkaniu, które trwało 80min (2×40), ostatecznie ulegliśmy przyjezdnym 3:1.

Mecz od samego początku prowadzony był w bardzo wysokim tempie. Zarówno jeden jak i drugi zespół chciał narzucić swój styl gry i żaden nie zamierzał odpuszczać w realizacji swojego celu.
Pierwsi klarowną sytuację stworzyli gracze Sportingu już w 4 minucie, świetnie zakładając pressing i przejmując piłkę w strefie wysokiej.
Niestety w sytuacji sam na sam z bramkarzem zaliczyliśmy fatalne pudło, a jak wiemy niewykorzystane sytuacje lubią się mścić.
Zemściło się na nas podwójnie, ponieważ w 32 i 33 minucie przyjęliśmy dwa trafienia, z czego jedno w zasadzie na własne życzenie.
Od tej pory nasza gra nieco siadła, a goście z Gliwic zaczęli dochodzić do coraz groźniejszych sytuacji pod naszym polem karnym.
Na posterunku był jednak świetnie dysponowany bramkarz Sportingu, który kilkukrotnie ratował zespół przed utratą bramki.

W drugiej odsłonie mecz ponownie się wyrównał, tym razem ze wskazaniem na Sporting.
Raz za razem gościliśmy pod polem karnym przeciwnika, dzięki czemu w 52min padła bramka kontaktowa.
Drużyna złapała po niej wiatr w żagle, dążąc do wyrównania. Cały czas musieliśmy być jednak czujni, ponieważ zespół z Gliwic bardzo groźnie kontratakował.
Czujności zabrakło natomiast przy pozornie niegroźnym rzucie wolnym w bocznym sektorze, gdy zostawiliśmy 3 niekrytych zawodników pod naszym polem karnym.
Rywale nie zmarnowali takiego prezentu, ustalając końcowy wynik spotkania i pieczętując swoją wygraną.

Kolejny wymagający rywal i kolejny pożyteczny sparing za nami.
Drużyna z Gliwic jeszcze w rundzie jesiennej rywalizowała w I lidze wojewódzkiej, więc od początku spodziewaliśmy się trudnej przeprawy.
Sporting pokazał jednak po raz kolejny, że możemy toczyć wyrównane boje z topowymi akademiami ze Śląska, prezentując charakter, umiejętności i ciekawy dla oka styl.

Relacje w postaci grafik dostępne w poniższych linkach dzięki naszemu partnerowi Protrainup:

Skład meczowy

Protokół meczowy

Trener:
Adrian Kucharski