E1 Orlik: Towarzysko z AS Lubliniec

W czwartek 09.03.2022 na orliku przy ul. Ks. Szymały, nasza drużyna Orlika rozegrała sparing z drużyną AS Lubliniec. Spotkanie było podzielone na cztery kwarty po 15 minut.

Obraz całego spotkania w zasadzie wyglądał tak, że przez większość czasu nasz zespół miał inicjatywę i grał bardzo ofensywnie, a drużyna przeciwna długimi fragmentami ograniczała się do gry z kontrataku wykorzystując do tego proste, lecz przekładające się na zdobycz bramkową środki. Niestety swoją cegiełkę do wielu z straconych bramek dołożyli nasi zawodnicy popełniając sporo prostych błędów, które przeciwnik wykorzystał z zimną krwią.

Mimo to drużyna zagrała niezłe spotkanie i pozostawiła po sobie bardzo dobre wrażenie pod kątem kultury gry tworząc wiele sytuacji bramkowych, których niestety byliśmy w stanie zamienić na bramki. Raz za razem na przeszkodzie stał bramkarz drużyny AS lub skuteczność naszych zawodników.

W naszych poczynaniach było widać jeszcze brak regularnych treningów na świeżym powietrzu i dużym boisku, co przekładało się na brak czucia i kontroli przestrzeni boiska. Na szczęście od przyszłego tygodnia wychodzimy z hali i będziemy mieli okazję szybko zaadaptować się do warunków “orlikowych”.

Relacje w postaci grafik dostępne w poniższych linkach dzięki naszemu partnerowi Protrainup:

Skład meczowy

Protokół meczowy

Trener: Sebastian Radek