E1 Orlik: Towarzysko z OKS Olesno

W sobotę 12.03.2022 drużyna Orlika rozegrała wyjazdowe spotkanie sparingowe z drużyną OKS’u Olesno. Był to przedostatni sprawdzian naszego zespołu przed rozpoczęciem rozgrywek ligowych.

Mecz w głównej mierze był dedykowany dla zawodników z rocznika 2012, którzy mieli okazję zagrać dziś w większym wymiarze czasowym, ponieważ drużyna gospodarzy była złożona właśnie z chłopaków z 2012 roku.

Obie drużyny od pierwszej minuty narzuciły wysokie tempo tworząc przy tym wiele sytuacji bramkowych. Pierwsze z nich należały do Sportingu, lecz górą w pojedynkach z naszymi zawodnikami był bramkarz gospodarzy. W 4′ minucie tracimy bramkę po przypadkowym trafieniu samobójczym i na kilka minut tracimy kontrolę nad spotkaniem, w wyniku czego tracimy w 11′ minucie drugą bramkę. Następnie zespół szybko otrząsnął się po stracie dwóch bramek, przejął inicjatywę i w 8′ minut odpowiedział strzeleniem trzech pięknych bramek. Niestety w ostatnich dwóch minutach pierwszej połowy brak aktywności w grze defensywnej skutkował stratą dwóch bramek i do przerwy gospodarze prowadzili jednym trafieniem.

Druga część meczu zaczęła się znów od biernej postawy naszych zawodników w grze defensywnej i bramki drużyny z Olesna. Natomiast kolejne minuty to zdecydowana przewaga Sportingu oraz seryjnie tworzone sytuacje bramkowe, czego efektem było zdobycie 5 bramek w kolejnych 14′ minutach, choć zdobycz bramkowa powinna być zdecydowanie bardziej pokaźna… Przeciwnik w między czasie odpowiedział jednym trafieniem, a wynik spotkania w ostatniej minucie ustalił Mateusz Kasztelan.

Podsumowując, pożyteczny sprawdzian za nami. Cieszy bardzo dobry występ zawodników z rocznika 2012, którzy wywierają swoją postawą mocną presję na starszych kolegów, dzięki czemu rywalizacja w zespole stoi na wysokim poziomie i sprzyja rozwojowi każdego zawodnika.

Relacje w postaci grafik dostępne w poniższych linkach dzięki naszemu partnerowi Protrainup:

Skład meczowy

Protokół meczowy

Trener: Sebastian Radek