E1 Orlik: Towarzysko z AS Lubliniec

W środę 16.03.2022 na orliku przy ul.Kochcickiej, nasza drużyna Orlika rozegrała rewanżowe spotkanie drużyną AS Lubliniec. Był to ostatni sprawdzian przed rozpoczęciem rozgrywek ligowych.

Przebieg spotkania w zasadzie był bardzo podobny do tego co działo się przed tygodniem. Ponownie nasz zespół przez większość spotkania miał inicjatywę oraz stwarzał wiele sytuacji bramkowych, a przeciwnik szukał swoich szans z kontrataku poprzez zagrywanie długich piłek za plecy wysoko ustawionych naszych obrońców.

Nie da się ukryć, że dziś nasi obrońcy poprzez korektę ustawienia dużo lepiej radzili sobie z długimi piłkami, co przekładało się na dużo płynniejsze przejście z obrony do ataku. Szybkie sprowadzenie piłki do ziemi oraz zmiana ciężaru gry i wykorzystanie wolnych przestrzeni w bocznych sektorach pozwalało na seryjne tworzenie sytuacji bramkowych. Całe szczęście skuteczność zawodników Sportingu była na zdecydowanie wyższym poziomie niż w ostatnim meczu choć mogło być jeszcze lepiej…

Praktycznie przez 50 minut gry zawodnicy Sportingu pokazali się z bardzo dobrej strony i w zasadzie w każdym aspekcie zespół funkcjonował bardzo dobrze, lecz strata 5 bramek w 6′ minut po prostych błędach własnych w końcówce spotkania już na poziomie orlika nie powinno się przytrafić…

Podsumowując, ostatni sprawdzian przed rozpoczęciem rozgrywek za nami. A już w piątek o godzinie 17:00 zainaugurujemy rozgrywki II ligi Orlika PPN Częstochowa podejmując na orliku przy ul. Kochcickiej drużynę Ajaksu II Częstochowa.

Relacje w postaci grafik dostępne w poniższych linkach dzięki naszemu partnerowi Protrainup:

Skład meczowy

Protokół meczowy

Trener: Sebastian Radek