D1 Młodzik: Sporting FA Lubliniec 0:0 Victoria Częstochowa

W sobotę 19.03.2022 na Stadionie Miejskim w Lublińcu, nasza drużyna Młodzika zainaugurowała rundę wiosenną w III lidze wojewódzkiej PPN Częstochowa, meczem z Victorią Częstochowa.
Po bardzo zaciętej grze, pełnej zwrotów akcji, spotkanie zakończyło się wynikiem 0:0.

Podsumowując jednym zdaniem; był to mecz niewykorzystanych okazji. Niewykorzystanych okazji zarówno z jednej jak i z drugiej strony.
Co prawda Sporting w pierwszej połowie posiadał inicjatywę i sporą przewagę, natomiast nie udokumentowaliśmy jej trafieniami, mimo wielu klarownych sytuacji.
Po zmianie stron wyszliśmy na boisko zbytnio rozluźnieni i w związku z tym zrobiło się bardzo gorąco w naszym polu karnym.
Na posterunku był jednak świetnie dysponowany bramkarz Sportingu, a raz z pomocą przyszedł mu obrońca, wybijając piłkę z linii bramkowej po stałym fragmencie gry.

Jeśli chodzi o ogólny obraz rywalizacji; Sporting postawił na bardzo otwartą piłkę, ryzykując w każdej strefie boiska i fazie gry.
Nie zawsze w związku z tym podejmowaliśmy dobre decyzje, natomiast można powiedzieć, że wiele celów szkoleniowych widocznych było wyraźnie w naszych poczynaniach.
Mało tego, kiedy realizowaliśmy założenia, momentalnie tworzyliśmy zagrożenie pod bramką przyjezdnych.
Największe korzyści czerpaliśmy z umiejętnego skupiania uwagi i przenoszenia ciężaru gry w tempie oraz wbiegania atakujących z głębi pola w wolną przestrzeń za plecy obrońców.
Bardzo dobrze wyglądaliśmy również pod względem pojedynków 1×1 i różnicowania fazy otwarcia.
Rywale postawili natomiast na bardzo proste środki, przerywając często nasze akcje faulami, grając z kontry oraz licząc na stałe fragmenty gry. Trzeba przyznać, że zyskali dzięki temu sporo okazji strzeleckich i przerwali kilka dobrze zapowiadających się ataków Sportingu.

Na pewno na obraz gry wpływ miały nowe wymiary boiska, natomiast były one jednakowe dla obu zespołów.
Nie zmienia to również faktu, że jedna i druga drużyna miała tyle sytuacji, że piłka powinna wpaść tego dnia do siatki.

Relacje w postaci grafik dostępne w poniższych linkach dzięki naszemu partnerowi Protrainup:

Skład meczowy

Protokół meczowy

Trener:
Adrian Kucharski