D1 Młodzik: Sporting FA Lubliniec 5:0 Sokół Wręczyca

W sobotę 09.04.2022 na Stadionie Miejskim w Lublińcu, Sporting podejmował drużynę Sokoła Wręczyca w ramach III ligi wojewódzkiej Młodzika starszego PPN Częstochowa.
Po dominującym występie pokonaliśmy przyjezdnych 5:0.

Mimo wysokiego zwycięstwa, był to trudny dla nas mecz i jednocześnie brzydki dla oka.
Rywale od pierwszych minut spotkania ustawili się całą drużyną na swojej połowie, skupiając się przede wszystkim na przeszkadzaniu w budowaniu, przerywaniu naszych akcji i nielicznych próbach uruchomienia długim podaniem szybkich skrzydłowych.
Swoich szans zamierzali również szukać w stałych fragmentach, których nie było jednak po ich stronie zbyt wiele.
Jeśli chodzi o Sporting – 80% czasu gry spędziliśmy na połowie gości, próbując znaleźć miejsce w ich podwójnej, a momentami nawet potrójnej linii obrony.
W pierwszej połowie nasze poczynania były nieco ospałe – decyzje podejmowane były zbyt wolno i rzadko okazywały się trafne. Mimo to, zdołaliśmy znaleźć kilkukrotnie luki w skomasowanych szykach obronnych Sokoła, ale piłka trafiła do siatki tylko raz, w dodatku po strzale z dystansu.
Po zmianie stron Sporting podkręcił tempo, nie zostawiając już żadnych wątpliwości. Dominowaliśmy w każdym aspekcie gry, potwierdzając naszą przewagę czterema trafieniami, choć biorąc pod uwagę liczbę klarownych okazji, powinno ich być co najmniej dwa razy tyle.

Relacje w postaci grafik dostępne w poniższych linkach dzięki naszemu partnerowi Protrainup:

Skład meczowy

Protokół meczowy

Trener:
Adrian Kucharski