E1 Orlik: Ajaks II Częstochowa 1:8 Sporting FA Lubliniec

W piątek 06.05.2022 drużyna Orlika udała się na spotkanie wyjazdowe z Ajaksem Częstochowa. Po bardzo dobrym występie pokonujemy gospodarzy 8:1.

Na podstawie doświadczenia z przebiegu pierwszego spotkania obu zespołów wiedzieliśmy, że drużyna gospodarzy będzie chciała “postawić autobus” we własnym polu karnym i ograniczy się do długich piłek za naszą linię obrony. Tak też się stało i pierwsza połowa rozpoczęła się od ataków Sportingu i już w 5′ minucie po rzucie rożnym wykonywanym przez Tobiasza Geroskę bramkę strzela Wojciech Głomb. Kolejne minuty to pełna kontrola oraz inicjatywa z naszej strony, lecz Ajaks broniąc się praktycznie całym zespołem w obrębie pola karnego mocno utrudniał nam powiększenie przewagi bramkowej. W 28′ minucie po świetnym odbiorze Dominika Kalyty i zagraniu prostopadłej piłki do Wojtka Drzymały zdobywamy bramkę po pięknym strzale w okienko bramki przez Wojtka.

Po zmianie stron goście zdobywają w 35′ minucie przypadkową bramkę po wstrzeleniu piłki z rzutu rożnego. Sporting już po minucie odpowiada bramką Wojtka Drzymały po krótko rozegranym rzucie rożnym przez Tobiasza Geroskę. W 41′ i 43′ minucie dwie bramki zdobywa Mikołaj Krych po dwójkowych akcjach z Tobiaszem Geroską. W 45′ i 48′ minucie Tobiasz do asyst dokłada dwie piękne bramki z dystansu, a w 59′ minucie kompletuje hat-tricka po świetnym prostopadłym podaniu Mateusza Kasztelana i wykończeniu sytuacji sam na sam.

Podsumowując, po bardzo dobrym spotkaniu z Płomieniem Częstochowa kolejny raz zespół udowadnia, że praca wykonana na treningach coraz bardziej procentuje i przekłada się na mecze ligowe. Kolejny pozytyw to fakt, że mimo wielu absencji podczas dzisiejszego meczu z powodu obowiązków komunijnych naszych zawodników nasza gra nie traci na jakości, a kolejni zawodnicy wchodzą do gry i prezentują wysoki poziom.

Relacje w postaci grafik dostępne w poniższych linkach dzięki naszemu partnerowi Protrainup:

Skład meczowy

Protokół meczowy

Trener: Sebastian Radek