D1 Młodzik: Victoria Częstochowa 2:4 Sporting FA Lubliniec

W sobotę 07.05.2022 na boisku przy ulicy Krakowskiej w Częstochowie, rozegrane zostało spotkanie na szczycie III ligi wojewódzkiej D1 PPN Częstochowa.
Miejscowa Victoria w roli vice-lidera podejmowała Sporting, który przed meczem wyprzedzał gospodarzy w tabeli lepszym stosunkiem bramek.
Po ciekawym, zaciętym, choć momentami bardzo chaotycznym spotkaniu, Sporting pewnie zwyciężył 4:2 i umocnił się na pierwszym miejscu.

Spodziewaliśmy się, że będzie to mecz walki i nasze przewidywania potwierdziły się w 100%.
Co prawda wyszliśmy na prowadzenie już w 3 minucie i w pierwszej odsłonie w pełni kontrolowaliśmy przebieg spotkania, nie dopuszczając miejscowych do sytuacji strzeleckich, tworząc jednocześnie wiele okazji pod bramką Victorii.
Wykorzystaliśmy jedynie dwie z nich i na przerwę zeszliśmy z dwubramkową zaliczką.
Po zmianie stron obraz gry niewiele się zmienił, skutkiem czego podwyższamy prowadzenie na 3:0 w 5 minucie drugiej połowy.

Pomimo wielu szans na kolejne bramki i zamknięcie meczu na długo przed zakończeniem, nasza skuteczność pozostawiała wiele do życzenia, a jak wiemy niewykorzystane okazje lubią się mścić.
Tak było i tym razem; po błędzie bramkarza Sportingu, gospodarze strzelają w 45minucie na 3:1 i łapią wiatr w żagle oraz nadzieje na odrobienie strat.
Również brak arytmii w naszej grze sprawił, że w końcówce opadliśmy delikatnie z sił, co tym bardziej uskrzydlało częstochowian.
Na entuzjazm miejscowych zareagowaliśmy jednak w najlepszy możliwy sposób – bramką na 4:1 w 58 minucie.
Victoria co prawda odpowiedziała minute później trafieniem na 4:2, ale na więcej gospodarzom nie pozwoliliśmy, notując pewne zwycięstwo.

Wyłączając ostatni kwadrans, był to bardzo dobry występ w wykonaniu graczy Sportingu i bez wątpienia zasłużyli swoją postawą na duże brawa.

Relacje w postaci grafik dostępne w poniższych linkach dzięki naszemu partnerowi Protrainup:

Skład meczowy

Protokół meczowy

Trener:
Adrian Kucharski