D1 Młodzik: Sporting FA Lubliniec 4:1 MLKS Woźniki

W poniedziałek 09.05.2022 na Stadionie Miejskim w Lublińcu, Sporting podejmował MLKS Woźniki w ramach okręgowej ligi D1 PPN Lubliniec.
Po bardzo jednostajnej grze, prowadzonej w spacerowym tempie, pewnie pokonaliśmy przyjezdnych 4:1.

Mecz z założenia miał być okazją na zdobycie większej ilości minut, dla chłopaków, którzy grali do tej pory mniej.
Cel ten został w pełni zrealizowany.
Szanse otrzymali przede wszystkim gracze z rocznika 2010 oraz rodzynek z 2011. W kadrze meczowej znalazło się jedynie pięciu zawodników z rocznika 2009, ale na boisku w jednym momencie przebywało ich maksymalnie trzech.

Jeśli chodzi o wydarzenia boiskowe, w ciągu 60 minut gry nie działo się zbyt wiele. Goście skupili się na zabezpieczaniu dostępu do własnej bramki, natomiast nasza drużyna zbyt wolno podejmowała decyzje i idące za nimi działania, by jakoś szczególnie zaskakiwać linię obrony rywala.
Najlepszym podsumowaniem jest fakt, że 3 z 4 goli zdobyliśmy po strzałach z dystansu.
Trzeba natomiast przyznać, że każde z trafień było bardzo widowiskowe, a bramka numer 4 mogłaby ozdobić mecze Ligi Mistrzów i nawet tam konkurować o najładniejszą w sezonie.

Możemy potraktować to jako osłodę dla stosunkowo przeciętnej gry Sportingu, w której brakowało płynności, a zawodnicy skupiali się przede wszystkim na mało efektywnych poczynaniach indywidualnych, nie korzystając z potencjału zespołowego.

Tak czy inaczej zwycięstwo było bezdyskusyjne i dominujące, choć zdobyte w dość topornym stylu, przy minimalnym nakładzie sił.

Relacje w postaci grafik dostępne w poniższych linkach dzięki naszemu partnerowi Protrainup:

Skład meczowy

Protokół meczowy

Trener:
Adrian Kucharski