D1 Młodzik: Victoria Strzebiń 2:7 Sporting FA Lubliniec

W poniedziałek 16.05.2022 Sporting rozegrał wyjazdowe spotkanie z Victorią Strzebiń w ramach lublinieckiej okręgowej ligi D1.
Po grze prowadzonej w dość spokojnym i jednostajnym tempie, pewnie pokonaliśmy gospodarzy 7:2.

Od pierwszego gwizdka sędziego widoczna była nasza przewaga pod względem umiejętności czysto piłkarskich oraz kultury gry.
Kolejny jednak raz zespół wszedł w mecz bardzo sennie i ślamazarnie, skutkiem czego w pierwszej fazie pierwszej połowy kilkukrotnie sami prokurowaliśmy sobie kłopoty pod własnym polem karnym.
Dodatkowo rywale mieli wyraźną przewagę fizyczną i w początkowych fragmentach spotkania potrafili z niej umiejętnie skorzystać. W pierwszym kwadransie kilkukrotnie groźnie atakowali naszą bramkę, a w 13 minucie objęli prowadzenie.

Trafienie ze strony gospodarzy rozbudziło zawodników Sportingu, którzy przeszli do realizacji założeń, ale już w nieco szybszym tempie.
Na efekty nie trzeba było czekać zbyt długo, bo już w 17 minucie doprowadzamy do wyrównania, a w 28 i 29 dokładamy kolejne dwie bramki i na przerwę schodzimy z prowadzeniem 3:1.
Biorąc pod uwagę liczbę stworzonych przez nas sytuacji strzeleckich, w pierwszej odsłonie powinniśmy dołożyć co najmniej kolejne 3 trafienia, natomiast raziliśmy nieskutecznością w sytuacjach sam na sam, ale też świetną postawą wykazywał się bramkarz gospodarzy.

Po zmianie stron nasza drużyna bezdyskusyjnie kontrolowała już grę, dokładając kolejne 4 gole. Goście co prawda odpowiedzieli jednym na 6 minut przed końcem, ale nie miało to już żadnego wpływu na przebieg spotkania.

Relacje w postaci grafik dostępne w poniższych linkach dzięki naszemu partnerowi Protrainup:

Skład meczowy

Protokół meczowy

Trener:
Adrian Kucharski