D1 Młodzik: Sporting FA Lubliniec 1:0 UKS Raków Częstochowa

W sobotę 14.05.2022 na Stadionie Miejskim w Lublińcu, Sporting podejmował UKS Raków Częstochowa w ramach III ligi wojewódzkiej D1 PPN Częstochowa.
Po nie najlepszym spotkaniu w naszym wykonaniu, skromnie pokonujemy przyjezdnych 1:0.

Od pierwszego gwizdka sędziego nasi zawodnicy sprawiali wrażenie ospałych, rozkojarzonych i mało zdecydowanych. W grze dominowała niedokładność, pasywność oraz proste błędy techniczne. Cykl decyzyjny przebiegał zbyt długo i rzadko wynikały z niego dobre decyzje.
Mimo tego, to Sporting od początku spotkania miał inicjatywę i po mniej lub bardziej składnych i przemyślanych akcjach tworzył sytuacje bramkowe.
Niestety również i skuteczność nie była tego dnia naszą mocną stroną, w związku z czym na przerwę schodziliśmy z wynikiem bezbramkowym.

Po zmianie stron nasza gra delikatnie się ożywiła, a ataki przeprowadzane były większą liczbą zawodników. Sytuacji znowu tworzyliśmy całkiem sporo, natomiast nie przynosiło to rezultatów w postaci goli.
W odpowiedzi na nasze wzmożone ataki, również goście zaczęli coraz śmielej odpowiadać i kilkukrotnie zagrozili naszej bramce.
W końcu w 52 minucie dopięliśmy swego, lokując piłkę w siatce w sytuacji sam na sam z bramkarzem i jak się później okazało było to jedyne, a zarazem zwycięskie dla nas trafienie (choć okazji na podwyższenie w końcówce mieliśmy jeszcze kilka).

Jest to drugie w tym tygodniu spotkanie, w którym nasi młodzi piłkarze zaprezentowali się bardzo przeciętnie jak na swoje możliwości.
O brakach czy roszadach kadrowych nie było tym razem mowy, gdyż na boisko wyszła dokładnie ta sama 9tka, która w zeszłym tygodniu pewnie ograła w Częstochowie Victorię.
Do zakończenia sezonu jeszcze sporo kolejek, mamy więc nadzieję, że nasze ostatnie występy posłużą jako kubeł zimnej wody, który zmotywuje zawodników do większej koncentracji zarówno podczas meczów jak i treningów.

Podsumowując spotkanie; należy oddać drużynie, że mimo ewidentnie słabszego dnia, wykazała się wystarczającą determinacją i wiarą do ostatnich minut, co zadecydowało o przechyleniu szali zwycięstwa na swoją stronę.

Relacje w postaci grafik dostępne w poniższych linkach dzięki naszemu partnerowi Protrainup:

Skład meczowy

Protokół meczowy

Trener:
Adrian Kucharski