D1 Młodzik: Płomień Częstochowa 0:2 Sporting FA Lubliniec

W sobotę 21.05.2022 Sporting rozegrał wyjazdowe spotkanie z Płomieniem Częstochowa, w ramach III ligi wojewódzkiej D1 PPN Częstochowa.
Po chaotycznej grze w trudnych warunkach, pokonaliśmy gospodarzy 2:0.

Za nami bardzo dziwny mecz, w którym największe trudności sprawiły nam; twarde, suche i nierówne boisko oraz porywisty wiatr, wyczyniający z piłką cuda.
Miejscowi wyszli co prawda z agresywnym nastawieniem i od pierwszej do ostatniej minuty cechowali się nieustępliwością, ale dokładnie tego się po nich spodziewaliśmy.
Z racji panujących warunków, sytuacji strzeleckich w przekroju 60 minut było jak na lekarstwo, natomiast tworzył je głównie Sporting.
Również pod względem posiadania piłki mieliśmy zdecydowaną przewagę, jednak sprawne operowanie i przemieszczanie się z nią było dzisiejszego dnia bardzo utrudnione.
Ze stworzonych okazji wykorzystaliśmy dwie; w 15 i 51 minucie, nie dając się przy tym zaskoczyć pod własną bramką i zachowując czyste konto (w dużej mierze dzięki świetnej dyspozycji naszego bramkarza).
Mimo tego, że nasza gra była szarpana i zdecydowanie brakowało w niej dziś płynności, na boisku potwierdziliśmy swoją piłkarską przewagę, wywożąc z Częstochowy cenne i zasłużone zwycięstwo.

Relacje w postaci grafik dostępne w poniższych linkach dzięki naszemu partnerowi Protrainup:

Skład meczowy

Protokół meczowy

Trener:
Adrian Kucharski