D1 Młodzik: Sokół Wręczyca 0:4 Sporting FA Lubliniec

W sobotę 28.05.2022 Sporting rozegrał wyjazdowe spotkanie z Sokołem Wręczyca, w ramach III ligi wojewódzkiej D1 PPN Częstochowa.
Po bardzo dobrej grze, pewnie zwyciężamy 4:0 i wywozimy zasłużone 3 punkty z trudnego terenu.

Od pierwszego gwizdka sędziego nasi zawodnicy przejęli inicjatywę i niejako zmuszeni zostali do cierpliwego budowania w strefie średniej.
Wynikało to z postawy gospodarzy, którzy podobnie jak w pierwszym meczu, skupili się na blokowaniu dostępu do własnej bramki, licząc na szybkie kontrataki z wykorzystaniem dynamicznych skrzydłowych oraz stałe fragmenty gry.
Nie przeszkodziło nam to jednak w tworzeniu zagrożenia pod bramką Sokoła, choć trzeba przyznać, że w pierwszej odsłonie było to mocno utrudnione, ze względu na zbyt małą ruchliwość w środku pola.
Miejscowi odgryzali się też groźnie w kontrach, wykorzystując naszą spóźnioną i mało agresywną reakcję po stracie.
Na pewno pogoda w pierwszych 30min nie sprzyjała konstruktywnemu graniu w piłkę, a sowite opady mogły również wpłynąć na ospałość młodych piłkarzy Sportingu.
Tak czy inaczej nie pozwoliliśmy sobie zrobić krzywdy przy sporadycznych atakach i stałych fragmentach dla gospodarzy, a jedną z naszych okazji zamieniliśmy na bramkę w 25 minucie, schodząc na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem.

Po zmianie stron, zmieniła się też aura, a w poczynania naszych graczy wprowadzone zostały korekty, które odebrały wszelkie atuty gospodarzom.
Szybko, bo już 4 minuty po rozpoczęciu drugiej połowy podwyższamy na 2:0 i od tej pory bezsprzecznie dominujemy na boisku, tworząc w kreatywny sposób wiele okazji bramkowych.
Wykorzystujemy dwie z nich w 49 i 55 minucie, ustalając rezultat końcowy na 4:0.

Był to bardzo dobry występ całej drużyny, która tego dnia stanowiła prawdziwą jedność, pracując na wspólny sukces.
Wyglądaliśmy świetnie indywidualnie, grupowo i zespołowo, zarówno w fazie atakowania jak i bronienia.
Zespół nie miał słabych ogniw, wszyscy zawodnicy pokazali się z bardzo dobrej strony, zmiennicy dali kapitalne zmiany, a każdy z obecnych na murawie dołożył swoją cegiełkę do wyśmienitego występu i końcowego zwycięstwa.

Relacje w postaci grafik dostępne w poniższych linkach dzięki naszemu partnerowi Protrainup:

Skład meczowy

Protokół meczowy

Trener:
Adrian Kucharski