D1 Młodzik: Małapanew Kuczów 1:11 Sporting FA Lubliniec

W poniedziałek 30.05.2022 Sporting rozegrał wyjazdowe spotkanie z zespołem Małapanew Kuczów, w ramach okręgowej ligi D1 PPN Lubliniec.
Po dość jednostronnym widowisku, pokonaliśmy miejscowych 11:1.

Mecz od pierwszego do ostatniego gwizdka sędziego przebiegał pod nasze dyktando, a dominacja Sportingu ani na moment nie podlegała dyskusji.
Najlepszym potwierdzeniem są statystyki, zgodnie z którymi otwierające trafienie zanotowaliśmy już w pierwszej minucie, natomiast ostatnie w 58(na dwie przed końcem).
Gospodarze strzelili co prawda w 40minucie bramkę honorową, po strzale głową z rzutu wolnego, ale z akcji nie byli w stanie stworzyć większego zagrożenia pod naszym polem karnym.

Nie to stanowiło dla nas jednak priorytet tego dnia.
Naszym głównym założeniem było możliwie jak najlepsze uzupełnienie, bardzo uszczuplonego tygodnia treningowego.
Tak więc nasz wyjazd podporządkowany był w pierwszej kolejności realizacji celów szkoleniowych, a sama rywalizacja stanowiła jedynie cel pośredni, utrzymując zawodników w aktywności.
W związku z powyższym w meczu udział wzięła liczniejsza niż zwykle grupa, składająca się z 15 graczy.
Każdy z nich zaliczył przynajmniej 30 minut (połowa), a w międzyczasie z boku uskutecznialiśmy małe gry zadaniowe, akcentujące grę 1×1, ochronę piłki oraz tworzenie i wykorzystanie otwartej przestrzeni w deficycie czasu.

Wyjazd do Kuczowa uważamy za udany!

Relacje w postaci grafik dostępne w poniższych linkach dzięki naszemu partnerowi Protrainup:

Skład meczowy

Protokół meczowy

Trener:
Adrian Kucharski