C2 Trampkarz: Sporting FA Lubliniec 2:9 RKS Raków Częstochowa

W środę 31.08.2022 na Stadionie Miejskim w Lublińcu, Sporting podejmował drużynę Rakowa Częstochowa w ramach II ligi wojewódzkiej C2 Śląskiego ZPN.
Pomimo bardzo dobrej i ambitnej postawy naszych młodych piłkarzy i wielu stworzonych sytuacji strzeleckich, musieliśmy uznać wyższość przyjezdnych, przegrywając wysoko 9:2.

Zawodnicy Sportingu świetnie weszli w mecz, w pierwszych 5 minutach tworząc dwie 100% sytuacje strzeleckie sam na sam z bramkarzem Rakowa. W jednej z nich po dobitce nie trafiliśmy nawet na pustą bramkę.

Ostatecznie zespół dopiął swego w 23 minucie, wychodząc na prowadzenie po składnej akcji zespołowej.

Jak się później okazało, były to dobre złego początki.
Wysokie tempo gry narzucone przez rywali sprawiało, że z minuty na minutę opadaliśmy z sił.
Przekładało się to na coraz groźniejsze i coraz liczniejsze sytuacje w naszym polu karnym, a w ostateczności na tracone bramki.

My również stworzyliśmy sobie wiele okazji na powiększenie zdobyczy bramkowej, natomiast wykorzystaliśmy tylko jedną z nich w 47 minucie.

Raków był tego dnia w naszym zasięgu przez około 30 minut gry, później trzeba powiedzieć otwarcie, była to dominacja w wykonaniu gości.

Relacje w postaci grafik dostępne w poniższych linkach dzięki naszemu partnerowi Protrainup: