E1 Orlik: Sporting FA Lubliniec 6:6 Skra Częstochowa

W piątek 02.09.2022 nasza drużyna Orlika zainaugurowała sezon 2022/2023 w I lidze okręgowej Orlika E1 grupy pierwszej. Na początek podejmowaliśmy na własnym boisku drużynę Skry Częstochowa. Po bardzo ciekawym widowisku spotkanie kończy się remisem 6:6.

Od pierwszego gwizdka sędziego zawodnicy Sportingu wskoczyli na bardzo wysokie obroty, przejęli inicjatywę i już w 2′ minucie objęliśmy prowadzenie po bramce Wojtka Głomba (as. Lissy). Szybka zdobycz bramkowa bardzo dobrze podziałała na zespół i w kolejnych minutach tworzymy wiele składnych akcji oraz sytuacji bramkowych, lecz dopiero w 6′ minucie strzelamy drugą bramkę autorstwa Mikołaja Krycha (as. Szaforz). W 10′ minucie Mikołaj Krych popisuję się piękną indywidualną akcją przez niemal całe boisko i strzela trzecią bramkę. Po wznowieniu gry od środka bardzo szybko odzyskujemy piłkę i tym razem bramkę na 4:0 strzela Mateusz Niewiadomski po asyście Mikołaja Krycha.

W momencie gdy wydaje się, że zespół ma spotkanie pod pełną kontrolą chwila rozluźnienia w naszych poczynaniach doprowadziła do utraty trzech bramek w odstępie zaledwie trzech minut (14′ min, 15′ min, 16 min.) i na przerwę schodzimy przy prowadzeniu 4:3.

Druga połowa rozpoczęła się pod dyktando gości, którzy bardzo szybko doprowadzili do remisu, a następnie objęli prowadzenie dwiema bramkami. Zawodnicy Sportingu przetrwali słabszy moment i rzucili wszystkie siły, aby odrobić stratę bramkową. Bardzo aktywny w drugiej połowie był Wojtek Głomb i to on dwiema bramkami w 42′ i 56′ minucie doprowadził do wyrównania.

W samej końcówce było jeszcze sporo emocji, obie drużyny miały swoje szanse bramkowe, lecz finalnie spotkanie zakończyło się remisem 6:6.

Podsumowując, drużynę na pewno trzeba pochwalić za postawę w pierwszym spotkaniu z teoretycznie najgroźniejszym zespołem w naszej lidze. Każdy z chłopaków zasługuje na dobre słowo, w tym kilku debiutantów, którzy pokazali się z bardzo dobrej strony. Wiele wygranych pojedynków 1×1 w ofensywie oraz defensywie, sporo sytuacji strzeleckich napawa optymizmem na kolejne spotkania. Do poprawy zdecydowanie asekuracja ofensywna oraz organizacja zespołu podczas wysokiego pressingu, ponieważ spóźnienie w odbiorze spowodowało niepotrzebną stratę trzech bramek w pierwszej połowie.

Relacje w postaci grafik dostępne w poniższych linkach dzięki naszemu partnerowi Protrainup:

Skład meczowy

Protokół meczowy

Trener: Sebastian Radek