C2 Trampkarz: Zagłębie Sosnowiec 7:0 Sporting FA Lubliniec

W niedzielę 11.09.2022 Sporting rozegrał wyjazdowe spotkanie z Zagłębiem Sosnowiec w ramach II ligi wojewódzkiej C2 ŚLZPN.
Mecz zakończył się wysokim zwycięstwem gospodarzy 7:0.

Pomimo niekorzystnego rezultatu było to całkiem niezłe spotkanie w naszym wykonaniu.
Oczywiście to Zagłębie kontrolowało sytuację na boisku przez większość czasu rywalizacji, natomiast biorąc pod uwagę wiele dobrych momentów w naszej grze, bez wątpienia w pierwszych minutach wyszliśmy ze zbyt dużym respektem do przeciwników, co skutkowało szybką stratą bramek.
Śmiało można powiedzieć, że co najmniej 3 z nich sprezentowaliśmy rywalom.

Tak czy inaczej, w porównaniu z poprzednimi spotkaniami widać było w naszej grze sporo pozytywów.
Przede wszystkim potrafiliśmy się dużo dłużej utrzymywać przy piłce i wielokrotnie bardzo dobrze wychodziliśmy spod pressingu gospodarzy w strefie niskiej.
Najbardziej problematyczne było dla nas rozwinięcie ataku, głównie ze względu na zbyt wolne wsparcie dla zawodnika z piłką oraz dużą presję ze strony rywali w strefie średniej.
Natomiast kiedy kilkukrotnie rozwinęliśmy atak po akcjach indywidualnych lub dwójkowych (głównie w bocznych sektorach), brakowało ostatniego podania, czy też skutecznego wykończenia.

Na uwagę zasługuje też fakt, że w kadrze meczowej znalazło się aż 5 zawodników z rocznika 2010 oraz rodzynek z 2011!
A było to nasze najlepsze spotkanie z dotychczasowych pod względem fizycznym!

Wierzymy, że jest to dobry prognostyk na przyszłość i w kolejnych potyczkach nasi młodzi piłkarze będą lepiej znosić trudy związane z piłką jedenastoosobową i pełnowymiarowym boiskiem.

Relacje w postaci grafik dostępne w poniższych linkach dzięki naszemu partnerowi Protrainup:

Skład meczowy

Protokół meczowy

Trener:
Adrian Kucharski