C2 Trampkarz: Gwarek Zabrze 1:5 Sporting FA Lubliniec

W niedzielę 23.10.2022 Sporting rozegrał wyjazdowe spotkanie z Gwarkiem Zabrze, w ramach II ligi wojewódzkiej C2 ŚLZPN.
W warunkach walki i chaosu, które dominowały przez większą część gry, odnaleźliśmy się lepiej niż gospodarze, zwyciężając 5:1.

Od pierwszego gwizdka sędziego Gwarek wywarł na nas dużą presję, próbując wysoko i agresywnie odbierać piłkę oraz budując dużą liczbą zawodników na naszej połowie.

Tego się jednak spodziewaliśmy i byliśmy na to przygotowani.

Założenie przedmeczowe było proste – nie ma dla nas straconych piłek, a przeciwnik też się musi zmęczyć.
Tak więc po przeczekaniu początkowego naporu miejscowych, stopniowo, raz za razem zaczęliśmy dochodzić do głosu, tworząc własne okazje.

Nie da się ukryć, że na wąskim boisku jakie zastaliśmy w Zabrzu, używaliśmy nieraz prostych środków.
Były to jednak samodzielne decyzje zawodników, dostosowane do sytuacji, które w danych warunkach meczowych okazały się skuteczne.

W 22 minucie objęliśmy prowadzenie po akcji w ataku szybkim i sporym zamieszaniu w polu karnym gospodarzy.

Od tego momentu chaos w grze zaczął się kumulować zarówno z jednej jak i z drugiej strony.
W pierwszej odsłonie nic z niego jednak nie wynikło i na przerwę schodziliśmy z jednobramkowym prowadzeniem.

Po zmianie stron zabrzanie ruszyli do odrabiania strat i już w 4 minucie drugiej połowy doprowadzili do wyrównania.
Sytuacja zdeprymowała naszych młodych piłkarzy tylko na chwilę.

Po krótkiej “żałobie” wzięli sprawy w swoje ręce, by w 57 minucie wyjść ponownie na prowadzenie, a 4 minuty później je podwyższyć.

Była to chwila, w której z Gwarka uszło nieco powietrze, a nasi gracze zaczęli wyczekiwać końcowego gwizdka, szybko pozbywając się piłki i grając w “wybijankę”.

Po szybkich uwagach ze strony trenera, zespół skorygował swoje nastawienie, skutkiem czego przyspieszamy grę i raz za razem tworzymy groźne sytuacje strzeleckie pod bramką miejscowych.

W ostatnich 15 minutach mieliśmy ich na prawdę sporo, wykorzystując (tylko) dwie z nich i ustalając końcowy rezultat na 5:1.

Tym sposobem Sporting udanie zrewanżował się Gwarkowi za porażkę z pierwszego spotkania.

Relacje w postaci grafik dostępne w poniższych linkach dzięki naszemu partnerowi Protrainup: