C2 Trampkarz: Sporting FA Lubliniec 0:7 Zagłębie Sosnowiec

We wtorek 25.10.2022 na Stadionie Miejskim w Lublińcu, Sporting podejmował Zagłębie Sosnowiec w ramach II ligi wojewódzkie C2 ŚLZPN.
Goście postawili bardzo wysoko poprzeczkę, przez 80 minut grając na ogromnej intensywności, dzięki czemu pewnie i wysoko wygrali 7:0.

Zagłębie to lider tabeli i główny kandydat do awansu do I ligi wojewódzkiej i na boisku było to widać.
Tempo prowadzenia akcji, organizacja gry, mentalność, wyszkolenie indywidualne – wszystko na bardzo wysokim poziomie.

Tym większe uznanie dla młodych piłkarzy Sportingu, że dzielnie postawili się przyjezdnym, twardo stawiając opór, próbując w miarę możliwości konstruować własne akcje i zagrozić rywalowi.

Goście wyciągnęli nas tego dnia na bardzo szerokie wody, przede wszystkim za sprawą nieustępliwej presji, która zmusiła nas do wysiłku na niecodziennych obrotach.

Póki starczyło nam sił, dotrzymywaliśmy kroku, głównie pracując w odbiorze i próbując zaskoczyć w ataku szybkim lub mieszanym.

Oczywiście w grze prowadzonej w tak wysokim tempie i przy tak gęstej presji, nie trudno o błędy.
I my je popełniliśmy.

Im dalej w las, tym popełnialiśmy ich więcej, natomiast nie ma lepszych warunków do nauki, niż te, które stawiają nas na skraju naszych możliwości. Bo tylko takie warunki pozwalają przełamywać nasze bariery.

Widać gołym okiem, że gracze Sportingu z każdym meczem, powoli, sukcesywnie, przyzwyczajają się i adaptują do wymogów zaawansowanej piłki jedenastoosobowej.

Zestawiając dwa spotkania z Zagłębiem; pomimo identycznych rezultatów, obraz gry był nieporównywalny, przede wszystkim pod względem świadomości boiskowej naszych graczy.

Niestety z różnych przyczyn losowo-prywatnych, nie zawsze jesteśmy w stanie trenować tak często i regularnie jakbyśmy chcieli, a w meczach z mocno wyselekcjonowanymi zespołami, grającymi na tak wysokich obrotach, to zawsze wychodzi na wierzch.

Relacje w postaci grafik dostępne w poniższych linkach dzięki naszemu partnerowi Protrainup:

Skład meczowy

Protokół meczowy

Trener:
Adrian Kucharski