E1 Orlik: MLKS Woźniki 4:4 Sporting FA Lubliniec

W piątek 28.10.2022 Sporting rozegrał wyjazdowe spotkanie z MLKS Woźniki w ramach I ligi okręgowej E1 Orlik PPN Częstochowa. Po bardzo dobrym widowisku remisujemy 4:4.

Tym razem zawodnicy bardzo dobrze weszli w mecz i od początku przejęli inicjatywę. Kontrolowaliśmy przebieg spotkania oraz cierpliwie budowaliśmy akcje, po których stworzyliśmy kilka sytuacji bramkowych. Niestety w 7′ minucie po naszym rzucie rożnym gospodarze wychodzą z atakiem szybkim i obejmują prowadzenie 1:0. Po stracie bramki przez chwilę mieliśmy problem ze składnym budowaniem akcji, lecz bardzo szybko wróciliśmy na odpowiednie tory i w 12′ minucie pięknym strzałem z dystansu wyrównuje Aleksander Szaforz. Jednak to gospodarze w 20′ minucie ponownie obejmują prowadzenie. W 29′ minucie ponownie strzałem z dystansu wyrównuje Aleksander Szaforz.

Druga połowa miała bardzo podobny przebieg do pierwszej, przez większość czasu to nasz zespół utrzymywał się przy piłce, a gospodarze odpowiadali groźnymi kontrami. W 46′ minucie drużyna z Woźnik strzela bramkę na 3:2. W 58′ minucie swojego pierwszego hat-tricka uzbierał Aleksander Szaforz, ponownie po strzale z dystansu! Warto dodać, że był on owocem wzorowej współpracy zawodników formacji defensywnej, która to przez cały mecz grała konsekwentnie i odważnie.

Zawodnicy Sportingu podbudowani strzeleniem bramki ruszyli wysokim pressingiem i już minutę później Mikołaj Krych odbiera piłkę obrońcy przeciwnika, a Oktawian Bambynek w sytuacji sam na sam wyprowadza nas na prowadzenie 4:3! Gdy wydawało się, że sędzia zaraz zakończy spotkanie gospodarze wyrównują po strzale z dystansu praktycznie z połowy boiska.

Podsumowując, obie drużyny zafundowały licznie zgromadzonym kibicom bardzo dobre widowisko, które obfitowało w bramki oraz zwroty akcji. Nasz zespół w tym spotkaniu zrealizował główne założenie, którym było utrzymanie solidnego poziomu i wysokiej intensywności w przekroju całego spotkania. Trenerzy byli bardzo zadowoleni z postawy zawodników pod względem organizacji gry, cierpliwego budowania akcji, wykorzystywania przewagi liczebnej oraz wielu wygranych pojedynków 1×1 w ofensywie i defensywie. Na pochwałę zasługują również zmiennicy z rocznika 2013, którzy ponownie pokazali się z dobrej strony, co świadczy o jakości drużyny jako kolektywu.

Relacje w postaci grafik dostępne w poniższych linkach dzięki naszemu partnerowi Protrainup: