D1 Młodzik: Lot Konopiska 2:2 Sporting FA Lubliniec

W sobotę 05.11.2022 Sporting rozegrał wyjazdowe spotkanie z Lotem Konopiska w ramach III ligi wojewódzkiej D1 PPN Częstochowa.
Po rywalizacji pełnej zwrotów akcji, mecz zakończył się wynikiem 2:2.

Za nami spotkanie pełne “paradoksów”, w którym Sporting jako drużyna posiadająca piłkę przez większość czasu gry, budująca akcje w oparciu o grę zespołową i pojedynki indywidualne, zdobywa dwie bramki po stałych fragmentach.
Natomiast gospodarze niezainteresowani budowaniem i korzystający głównie z prostych środków, strzelają dwie bramki z akcji (chociaż akcja przy drugiej bramce rozpoczęła się rzutem wolnym).

Spotkanie, w którym pod względem kultury i rozumienia gry oraz umiejętności indywidualnych górowaliśmy nad rywalami, ale po raz kolejny nie potrafiliśmy przypieczętować przewagi bramkami, zapominając o korzystaniu z pełnej szerokości boiska i asekuracji ofensywnej.

Na pewno cieszy fakt, że po drugim trafieniu dla gospodarzy, drużyna pokazała kawał charakteru, zawzięcie dążąc do wyrównania do ostatniej minuty spotkania i cel ten został zrealizowany.

Na uwagę zasługuje też fakt, że na mecz pojechaliśmy w składzie 9-osobowym, bez rezerwowych, a w końcowych minutach byliśmy dużo świeżsi, szybsi, bardziej zdecydowani i zdeterminowani od miejscowych, tworząc wiele sytuacji strzeleckich.

Biorąc pod uwagę obraz gry w przekroju całego spotkania, był to ciekawy występ w wykonaniu naszych młodych piłkarzy.
Natomiast pod względem realizacji głównych celów gry, pozostał spory niedosyt.

Relacje w postaci grafik dostępne w poniższych linkach dzięki naszemu partnerowi Protrainup:

Skład meczowy

Protokół meczowy

Trener:
Adrian Kucharski