E1 Orlik: Sporting FA Lubliniec 10:3 KS Panki

W piątek 04.11.2022 Sporting rozegrał ostatnią kolejkę w ramach I ligi okręgowej E1 Orlik PPN Częstochowa. Po bardzo dobrym spotkaniu w naszym wykonaniu kończymy rozgrywki zasłużonym zwycięstwem.

Pierwsza połowa spotkania rozpoczęła się od naszych ataków, lecz brakowało nam przede wszystkim spokoju oraz zimnej krwi pod bramką przeciwnika. Drużyna gości odgryzała się nam wieloma kontratakami, lecz zawsze na posterunku byli nasi obrońcy oraz bramkarz, którzy swoimi interwencjami zapobiegali utracie bramki. W 17′ minucie obejmuje prowadzenie po bramce Tymka Balasa. Świetne wejście na boisko zanotowali zmiennicy, którzy swoją postawą odmienili obraz gry i w 24′ minucie zdobywamy dwie bramki po pięknych akcjach, a ich autorami są Szymon Porada oraz Borys Pietrek. Niestety w ostatniej minucie pierwszej połowy chwila nieuwagi skutkuje bramką gości i do przerwy prowadzimy 3:1.

W drugiej połowie podobnie jak w pierwszym spotkaniu nie pozostawiliśmy gospodarzom żadnych złudzeń i do końca spotkania kontrolowaliśmy przebieg spotkania zdobywając przy tym siedem bramek. Na uwagę zasługuje fakt, iż różnorodność sposobu w jaki zdobywaliśmy bramki jest potwierdzeniem potencjału, który drzemie w naszym zespole. Piękne akcje indywidualne, zespołowe, z dystansu czy po rzucie rożnym. Oglądanie gry naszego zespołu w drugiej części spotkania było bardzo przyjemne dla oka.

Cały zespół finalnie zasłużył na dobre słowo po meczu, ponieważ każdy z zawodników zagrał na bardzo wysokim poziomie. Natomiast na szczególną pochwałę zasługują zmiennicy, którzy w pierwszej jak i drugiej połowie wznieśli naszą grę na jeszcze wyższy poziom i zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, co tylko pokazuje, że jest rywalizacja w zespole. Wisienką na torcie był pierwszy hat-trick w kategorii orlik Borysa Pietrka!

Relacje w postaci grafik dostępne w poniższych linkach dzięki naszemu partnerowi Protrainup:

Skład meczowy

Protokół meczowy

Trener: Sebastian Radek