D1 Młodzik: Sparingowo z OKSem Olesno

We wtorek 24.01.2023 na Stadionie Miejskim w Lublińcu, nasza drużyna Młodzika podejmowała rówieśników z OKS Olesno, w ramach gry kontrolnej.
Po tygodniowej przerwie związanej z feriami, zaczęliśmy od razu od rywalizacji meczowej i momentami było to bardzo widoczne w naszych boiskowych działaniach.

Duże zaskoczenie stanowiły wysokie tempo gry i intensywność, jakie nasi młodzi piłkarze narzucili od pierwszych minut, tym bardziej, że od ponad tygodnia nie odbyli żadnej jednostki treningowej.

Bardzo dobrze wyglądaliśmy w grze 1×1, dzięki czemu szybko i skutecznie zdobywaliśmy przestrzeń, co przekładało się na liczne sytuacje bramkowe.
Niestety finalizacja akcji ofensywnych nie była naszą najmocniejszą stroną, a jak wiemy, zgodnie ze starym piłkarskim porzekadłem, niewykorzystane sytuacje lubią się mścić.

Nie to stanowiło jednak istotę sparingu.
Głównym założeniem było wprowadzenie nowych zawodników do składu, wypróbowanie nowych wariantów oraz zapewnienie odpowiedniej liczby minut wszystkim obecnym.

Cieszy na pewno udany debiut dwóch rodzynków z rocznika 2012 oraz dobra postawa całego zespołu w ofensywie.
Nasza gra cechowała się dużą kreatywnością i swobodą w operowaniu piłką.
Nie da się jednak ukryć, że zdecydowanie gorzej wyglądaliśmy tego dnia w odbiorze, szczególnie w drugiej odsłonie.
Było to poniekąd pokłosie dużych rotacji na pozycjach i wspomnianego wcześniej tempa gry, którym w związku z etapem przygotowań, sami sobie wydrenowaliśmy baki z paliwem, co w ostatnich 15-20min było mocno widoczne.

Tak czy inaczej sparing należy uznać za kolejną pozytywną lekcję, z jak zawsze wymagającym przeciwnikiem.

Prosty wniosek po spotkaniu nasuwa się od razu; kiedy poprawimy skuteczność pod bramką rywala, zarówno zawodnicy jak i sztab szkoleniowy będą mieli dużo powodów do satysfakcji.

Relacje w postaci grafik dostępne w poniższych linkach dzięki naszemu partnerowi Protrainup:

Skład meczowy

Protokół meczowy

Trener:
Adrian Kucharski