C1 Trampkarz: Sparingowo z Lotem Konopiska

W sobotę 28.01.2023 na Stadionie Miejskim w Lublińcu, nasza drużyna Trampkarza rozegrała kolejne spotkanie towarzyskie w nowym roku, a jednocześnie pierwsze po przerwie związanej z feriami zimowymi.
Kolejny raz naszym rywalem był Lot Konopiska i po raz kolejny postawił nam trudne warunki.

Od pierwszego gwizdka inicjatywę przejęli gracze Sportingu, dość swobodnie operując piłką i w umiarkowanie szybkim tempie próbując się zbliżyć do bramki gości.
Trzeba jednak przyznać, że rywale byli dobrze zorganizowani w defensywie, a kiedy już dochodziliśmy do sytuacji strzeleckich, na posterunku był dobrze dysponowany bramkarz przyjezdnych.

W pierwszych 40 minutach Lot nie gościł zbyt często na naszej połowie, a najgroźniejsze sytuacje stwarzał w ataku szybkim, próbując wykorzystać przestrzeń za plecami wysoko ustawionych obrońców Sportingu.
Żadna z drużyn nie przygotowała sobie jednak na tyle klarownych sytuacji, by umieścić piłkę w siatce i na przerwę schodziliśmy przy bezbramkowym rezultacie.

Worek z bramkami rozwiązał się dopiero w drugiej odsłonie, kiedy uporządkowaliśmy krycie w środkowej strefie i poprawiliśmy kierunkowanie oraz timing pressingu.

Drużyna po raz kolejny wyglądała bardzo dobrze w grze 1×1 w atakowaniu, głównie tym sposobem zdobywając przestrzeń.
Również podania oskrzydlające za plecy obrońców można zaliczyć do dużych plusów naszych boiskowych poczynań.

Cieszy na pewno duża rotacja na pozycjach; zarówno ta płynna w trakcie gry, jak i ta personalna związana z testowaniem nowych wariantów.
Podczas zmian nie traciliśmy na jakości zespołu, a kilku graczy zaprezentowało się na prawdę solidnie na pozycjach, na których jeszcze nie występowali, bądź występowali rzadko.

Nie da się jednak ukryć, że oprócz wyżej wymienionych plusów, nadal sporo do życzenia pozostawia nasza praca w odbiorze oraz momentami jednostajne i nerwowe budowanie w strefie niskiej.
Natomiast w porównaniu z poprzednimi grami kontrolnymi, zminimalizowaliśmy liczbę niewymuszonych błędów własnych i zagraliśmy w końcu na zero z tyłu.

Kolejny pożyteczny materiał szkoleniowy zgromadzony, wiemy nad czym mamy pracować – proces trwa.

Relacje w postaci grafik dostępne w poniższych linkach dzięki naszemu partnerowi Protrainup:

Skład meczowy

Protokół meczowy

Trener:
Adrian Kucharski