C1 Trampkarz: Sparingowo z OKSem Olesno

We wtorek 07.02.2023 na Stadionie Miejskim w Lublińcu, nasza drużyna Trampkarza podejmowała OKS Olesno w ramach gry kontrolnej.
Przyjezdni jak zwykle postawili twarde warunki, zapewniając do spółki ze Sportingiem ciekawe widowisko.

Od pierwszych minut OKS narzucił wysokie tempo, agresywnie skracając pole gry i wywierając presję na naszych młodych piłkarzach.

Takie warunki zadziałały mobilizująco na graczy Sportingu, którzy odpowiedzieli zadziornością, walecznością i grą w kontakt.
Efektem naszej postawy była szybko strzelona bramka po odbiorze wysokim.

Zespół z Olesna nie zamierzał jednak zmieniać swojego stylu gry, dzięki czemu tworzył groźne sytuacje pod naszą bramką, doprowadzając w końcu do wyrównania.

Pierwsze 40 minut obfitowało w zacięte pojedynki i żadna z drużyn nie chciała ustąpić pola przeciwnikowi.
Była to tzw “gra na przełamanie”.

Po zmianie stron zmieniło się niewiele.
Na boisku nadal iskrzyło, ale zarysowała się dość wyraźna przewaga Sportingu, która do 20 minuty drugiej połowy udokumentowana została trzema trafieniami.

Można powiedzieć, że było to wyżej wspomniane przełamanie i mimo ambitnej postawy OKSu, nasi zawodnicy kontrolowali już grę do ostatniej minuty.

Za nami wartościowy sparing z wymagającym rywalem, który stanowił kolejny etap weryfikacji naszej codziennej pracy.

Niezmiernie cieszy powtarzalność w sposobie zdobywania przestrzeni oraz tworzenia sytuacji strzeleckich.

Ogromna pochwała należy się również zawodnikom za wyciągnięcie wniosków z poprzednich gier kontrolnych, gdzie mocno szwankowała praca w odbiorze, asekuracja w defensywie oraz wykorzystanie całej długości boiska w atakowaniu.

Tego dnia każdy z wyżej wymienionych elementów funkcjonował co najmniej o poziom lepiej, stanowiąc dowód progresu jaki drużyna poczyniła w ostatnim czasie.

Relacje w postaci grafik dostępne w poniższych linkach dzięki naszemu partnerowi Protrainup:

Skład meczowy

Protokół meczowy

Trener:
Adrian Kucharski