E1 Orlik: Towarzysko z GKS Katowice

W czwartek 16.03.2023 nasz zespół Orlika na boisku ośrodku sportowego “Hetman” w Katowicach rozegrał spotkanie sparingowe z GKSem Katowice.

Niestety ze względu na wiele absencji spowodowanych chorobami udaliśmy się do Katowic w zaledwie 7-osobowym składzie. Jak to często w życiu bywa “nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło”, ponieważ każdy z grających zawodników mógł zagrać i pokazać się w przekroju całego spotkania.

Początek należał do drużyny GKSu, który szybko przejął kontrolę, a my mieliśmy problem z przystosowaniem się do rozmiarów boiska. Podczas fazy otwarcia i budowania w strefie niskiej za bardzo skracaliśmy pole gry, czym ułatwialiśmy przeciwnikom odbiór piłki i mieliśmy problem z przeniesieniem ciężaru gry do strefy środkowej i wysokiej.

Dopiero od 16′ minuty, po bramce na 3:1 Borysa Pietrka nasza gra zaczęła wyglądać zdecydowanie lepiej. Zawodnicy nabrali więcej pewności siebie, zaczęli umiejętnie wykorzystywać wolną przestrzeń podczas budowania akcji co przełożyło się na sytuacje bramkowe oraz kolejne bramki w wykonaniu Oktawiana Bambynka oraz Mikołaja Krycha.

Był to bardzo wartościowy sparing, a wszyscy zawodnicy pokazali się z bardzo dobrej strony na tle renomowanego przeciwnika. Chłopcy tym bardziej zasługują na pochwałę, ponieważ każdy z nich przez pełne 60′ minut dał z siebie wszystko i zostawił sporo zdrowia na boisku ze względu na brak możliwości dokonania zmian.

Cieszy również fakt, że grając z takim zespołem w pełni realizowaliśmy nasze cele szkoleniowe. Odważnie budowaliśmy grę od bramki, potrafiliśmy wielokrotnie wychodzić spod pressingu rywali oraz tworzyliśmy sytuacje bramkowe przy wykorzystaniu rozwiązań indywidualnych jak i zespołowych.

Relacje w postaci grafik dostępne w poniższych linkach dzięki naszemu partnerowi Protrainup:

Skład meczowy

Protokół meczowy

Trener: Sebastian Radek