C2 Trampkarz: Sporting FA Lubliniec 4:0 Olimpijczyk Częstochowa

We wtorek 11.04.2023 na Stadionie Miejskim w Lublińcu, nasza drużyna Trampkarza młodszego podejmowała rówieśników z Olimpijczyka Częstochowa, w ramach III ligi wojewódzkiej PPN Częstochowa.
Po dość jednostronnym spotkaniu, pewnie pokonaliśmy przyjezdnych 4:0.

Od pierwszego gwizdka sędziego nie ulegało wątpliwości kto tego dnia będzie dyktował warunki na boisku i kreował grę.
Goście całą 11tką wycofali się na swoją połowę, licząc wyłącznie na nasze błędy w budowaniu i ewentualny atak szybki po odbiorze.

Mimo wyraźnej przewagi Sportingu, w pierwszej połowie brakowało nam nieco tempa i ruchliwości.
Warunki atmosferyczne ewidentnie nie sprzyjały grze w piłkę i bardziej promowały bronienie, niż konstruowanie na małej przestrzeni.
Tak czy inaczej w strugach deszczu, stworzyliśmy sobie wiele klarownych sytuacji strzeleckich, z których wykorzystaliśmy tylko jedną.

Po zmianie stron, skrzydła Sportingu zdecydowanie zwiększyły swoją aktywność, tworząc coraz więcej wyłomów w szykach obronnych rywali.
W środku pola również przyspieszyliśmy grę, co przełożyło się bezpośrednio na coraz lepsze i coraz częściej tworzone okazje podbramkowe.
Sfinalizowaliśmy (jedynie) trzy z nich, dokumentując tym samym swoją wyraźną przewagę indywidualną oraz zespołową w przekroju całego meczu.

Zawodnikom należą się duże brawa za ambitną i konsekwentną postawę w trudnych warunkach oraz utrzymanie poziomu koncentracji przez cały mecz.
Cieszy to tym bardziej, że na podstawie ostatnich meczów, wyraźnie wyciągnięte zostały wnioski, czego efekty zobaczyliśmy w praktyce na murawie Stadionu Miejskiego.

Relacje w postaci grafik dostępne w poniższych linkach dzięki naszemu partnerowi Protrainup:

Skład meczowy

Protokół meczowy

Trener:
Adrian Kucharski