E1 Orlik: Sporting FA Lubliniec 7:4 Lot Konopiska

W piątek 14.04.2023 nasz zespół Orlika zainaugurował rundę wiosenną rozgrywek II ligi okręgowej PPN Częstochowa. Po obfitującym w wiele bramek spotkaniu notujemy pierwsze zwycięstwo.

Nie da się ukryć, że zawodnicy Sportingu bardzo dobrze weszli w spotkanie. Bardzo agresywna gra w odbiorze skutkowała wieloma odbiorami w strefie wysokiej, a przeciwnicy mieli problem wyjść z własnej połowy. Efektem tego było prowadzenia 3:0 po 8′ minutach spotkania. Wynik mógłby być zdecydowanie wyższy, lecz w kilku sytuacjach brakowało nam zimnej krwi.

W 13′ minucie goście strzelają bramkę na 3:1 i od tego momentu nasz impet w grze zdecydowanie wyhamował. Drużyna z Konopisk próbowała wykorzystać przestój w naszych poczynaniach i stworzyła sobie kilka dogodnych sytuacji za zdobycie bramki, lecz na nasze szczęście skuteczność w tym dniu nie była ich mocną stroną.

W 24′ minucie Mikołaj Krych zdobywa bramkę na 4:1 i gdy wydaje się, że na przerwę będziemy schodzić z przewagą trzech bramek goście minutę później strzelają na 4:2 bo prostych błędach i braku zdecydowania w defensywie.

Druga połowa wyglądała bardzo podobnie do pierwszej. Początek znów należał do zawodników Sportingu i ponownie strzelamy trzy bramki, tym razem w 14′ minut. Niestety zamiast iść za ciosem znów spuściliśmy z tonu i oddaliśmy inicjatywę drużynie gości, którzy w końcówce strzelili 2 bramki i spotkanie kończy się wynikiem 7:4.

Podsumowując, trzeba przyznać, iż był to momentami bardzo dobry występ w wykonaniu zawodników Sportingu. Zwłaszcza pierwsze 10/15′ minut obu połów. Szkoda, że nie potrafiliśmy utrzymać takiej intensywności w przekroju całego meczu, więc jest to jeden z aspektów, który wymaga poprawy.

Relacje w postaci grafik dostępne w poniższych linkach dzięki naszemu partnerowi Protrainup:

Skład meczowy

Protokół meczowy

Trener: Sebastian Radek