D1 Młodzik: Sporting FA Lubliniec 1:2 ASMS Lubliniec

W poniedziałek 17.04.2023 na Stadionie Miejskim w Lublińcu, Sporting rozegrał derbowe spotkanie z ASMS Lubliniec, w ramach III ligi wojewódzkiej D1 PPN Lubliniec.
Mimo bardzo dobrego, długimi momentami dominującego występu w naszym wykonaniu, po błędach indywidualnych przegrywamy 2:1.

Od pierwszego gwizdka sędziego gracze Sportingu przejęli inicjatywę, narzucając swój styl gry i raz za razem tworząc wyborne sytuacje strzeleckie.
Wykorzystaliśmy tylko jedną z nich w 13 minucie spotkania i na przerwę schodziliśmy ze skromnym, jednobramkowym prowadzeniem.

Dwie minuty po zmianie stron, bez szczególnej presji przeciwnika, strzelamy sobie kuriozalną bramkę samobójczą, która dodaje wiary i siły naszym rywalom, choć sami byli wyraźnie zdziwieni takim obrotem spraw.

Zawodnicy Sportingu ruszyli jednak szybko do odrabiania strat, stwarzając sobie jeszcze lepsze okazje niż w pierwszej odsłonie.
Skuteczność nie stała dziś niestety na tak wysokim poziomie jak nasza kultura gry.
Dwukrotnie nie trafiliśmy nawet do pustej bramki, gdy golkiper ASMSu leżał już na ziemi po interwencji.

Stare piłkarskie przysłowie o niewykorzystanych sytuacjach, zadziałało przeciwko nam, gdy w 65 minucie po ataku szybkim ASMS wyszedł na prowadzenie, którego mimo naszych usilnych starań już nie oddał.

Spotkanie prowadzone było w  bardzo dobrym tempie i stało na wysokim poziomie.
I choć zarówno pod względem umiejętności indywidualnych, jak i kultury gry, przez większość regulaminowego czasu, prezentowaliśmy się znacznie lepiej od przeciwników, ostatecznie liczy się to co wpada do siatki – a więcej wpadło do naszej (choć żartobliwie można powiedzieć, że to Sporting zaliczył dwa trafienia 😉 ).

Tak czy inaczej dziękujemy przeciwnikom za godną, sportową rywalizację i gratulujemy zwycięstwa.

My dalej robimy swoje, bo efekty szkoleniowe na murawie są widoczne, a gdy poprawimy skuteczność i poziom koncentracji w przekroju całego spotkania, będą jeszcze lepsze!

Miłym akcentem dzisiejszej potyczki był występ dwóch zawodników z rocznika 2012, którzy pokazali się z bardzo dobrej strony.

Relacje w postaci grafik dostępne w poniższych linkach dzięki naszemu partnerowi Protrainup: