C2 Trampkarz: Sporting FA Lubliniec 8:1 Sportowa Częstochowa

W sobotę 22.04.2023 na Stadionie Miejskim w Lublińcu, Sporting podejmował zespół Sportowej Częstochowy, w ramach III ligi wojewódzkiej C2 PPN Częstochowa.
Po jednostajnej grze i dość jednostronnym spotkaniu, pewnie pokonujemy przyjezdnych 8:1.

Od pierwszego gwizdka sędziego wiadomo było, kto tego dnia będzie prowadził grę i dyktował warunki na boisku.
Przewaga wyszkolenia indywidualnego nie podlegała dyskusji i to ona była w tym pojedynku decydująca.

Niestety, również od pierwszych minut spotkania, w naszych poczynaniach wyraźnie widoczna była nonszalancja, zarówno w atakowaniu jak i w bronieniu.

W budowaniu największe deficyty stanowiły cierpliwość i ruchliwość oraz odpowiednie wsparcie dla zawodnika z piłką.
W odbiorze szwankowały przede wszystkim; reakcja po stracie i kompaktowość, co przekładało się bezpośrednio na spóźniony doskok i problemy z identyfikacją krycia.

Z elementów, które zasługują na pochwałę, na pewno należy wymienić; łatwość w dochodzeniu do sytuacji strzeleckich i niezłą skuteczność pod bramką rywala.
Zaliczyliśmy też kilka na prawdę dobrych momentów w indywidualnym pressingu wysokim, kiedy to pojedynczy gracze Sportingu wyczuwali moment doskoku, siejąc popłoch w szykach obronnych przyjezdnych.

Każde przyspieszenie z wykorzystaniem potencjału zespołowego oraz orientacją na cel w ujęciu sytuacji boiskowej, kończyło się trafieniem lub okazją bramkową, uwydatniając jeszcze bardziej potencjał indywidualny zawodników.
Szkoda tylko, że z tego typu rozwiązań, w przekroju całego meczu korzystaliśmy bardzo niewiele, bo po kilku (niestety tylko kilku) akcjach zespołowych ręce same składały się do braw.

Jako pozytyw należy też zanotować, dobry, ambitny występ zawodników z rocznika 2011, co jest optymistycznym prognostykiem na przyszłość.

Relacje w postaci grafik dostępne w poniższych linkach dzięki naszemu partnerowi Protrainup:

Skład meczowy

Protokół meczowy

Trener:
Adrian Kucharski