E1 Orlik: Ligowo z KS Panki

W środę 26.04.2022 Sporting w ramach II ligi okręgowej E1 Orlik PPN Częstochowa udał się na wyjazdowe spotkanie do Panek. Niestety notujemy bardzo słaby występ i musimy uznać wyższość drużyny gospodarzy.

Początek spotkania był dość wyrównany, lecz z delikatną przewagą naszego zespołu. Stworzyliśmy kilka dogodnych sytuacji na strzelenie bramki ale brakowało nam skuteczności lub na drodze do bramki stał bardzo dobrze dysponowany tego dnia bramkarz gospodarzy. W 4′ minucie obejmujemy prowadzenie, prostopadłe podanie Szymona Porady na bramkę zamienił Wojtek Głomb. Niestety minutę później w zupełnie niegroźnej sytuacji nasz zawodnik fauluje w polu karnym, sędzia dyktuje “jedenastkę” dla gospodarzy i mamy remis 1:1.

Kolejne minuty w dalszym ciągu były wyrównane i obie drużyny miały swoje sytuacje, lecz w 13′ minucie miejscowi obejmują prowadzenie, a nasza gra rozsypuje się jak domek z kart. Proste błędy w kryciu, spóźniony doskok, brak agresji w odbiorze oraz brak chęci wzięcia odpowiedzialności za grę w ofensywie powodują, że do przerwy przegrywamy 5:1.

Na drugą połowę zespół wychodzi z założeniem odrobienia strat. Przejmujemy inicjatywę i w 6′ minut zdobywamy dwie bramki. Niestety chwilę później tracimy ponownie bramkę wynikającą z braku asekuracji oraz doskoku po stracie.

W 48′ minucie strzelamy bramkę na 6:4, a minutę później znów tracimy bramkę i od tej pory oddajemy inicjatywę drużynie z Panek, która w końcowych minutach jeszcze kilkukrotnie podwyższyła prowadzenie.

Podsumowując, niestety było to bardzo słabe spotkanie w naszym wykonaniu. Dobre momenty ofensywne przeplatane prostymi błędami wybijały nas z rytmu i spowodowały, że nie byliśmy w stanie w żaden sposób nawiązać równorzędnej walki przez cały mecz.

Relacje w postaci grafik dostępne w poniższych linkach dzięki naszemu partnerowi Protrainup:

Skład meczowy

Protokół meczowy

Trener: Sebastian Radek