C2 Trampkarz: Sporting FA Lubliniec 6:2 Lotnik Kościelec

W piątek 19.05.2023 na Stadionie Miejskim w Lublińcu, Sporting podejmował drużynę Lotnika Kościelec, w ramach III ligi wojewódzkiej C2 PPN Częstochowa.
Po dobrym, zaciętym spotkaniu, pokonaliśmy przyjezdnych 6:2.

Od pierwszego gwizdka sędziego wyraźnie widoczne było, kto tego dnia będzie chciał prowadzić grę, a kto skupi się na przeszkadzaniu i kontratakach.
Mimo wyraźnej przewagi fizycznej gości, przez niemal całe spotkanie gracze Sportingu kontrolowali sytuację na boisku, bazując na wysokiej kulturze gry oraz przewadze w wyszkoleniu indywidualnym.

W porównaniu z poprzednimi meczami, poprawiliśmy zdecydowanie elementy deficytowe, imponując aktywnością i ruchliwością oraz rotacją na pozycjach w środku pola.
Szczególnie w pierwszej połowie, strefa środkowa została zdominowana przez naszych młodych zawodników.

Wiele powodów do zadowolenia mogliśmy też obserwować przy pracy w odbiorze, gdzie agresywny doskok i asekuracja wyglądały momentami perfekcyjnie, dzięki czemu niwelowaliśmy fizyczne dysproporcje.
Jedyne do czego można się przyczepić, to reakcja po stracie pojedynczych zawodników, w pojedynczych fragmentach gry.

Na pewno warto też było zadbać o większą arytmię, szczególnie w końcówce spotkania, gdzie ubytki energetyczne, zauważyć można było gołym okiem.

Tak czy inaczej, zespół wykazał się dużą ambicją, zaangażowaniem oraz boiskową jakością i tym samym zapracował sobie na duże brawa.

Cieszy to tym bardziej, że z różnych przyczyn nie mogliśmy skorzystać aż z 10 graczy, a szesnastoosobowa kadra meczowa składała się z aż 3 zawodników z rocznika 2011 i 5 z 2010.


Relacje w postaci grafik dostępne w poniższych linkach dzięki naszemu partnerowi Protrainup:

Skład meczowy

Protokół meczowy

Trener:
Adrian Kucharski