D1 Młodzik: Ligowo z ASMS Lubliniec

W poniedziałek 22.05.2023 Sporting rozegrał derbowe spotkanie z ASMS II Lubliniec, w ramach III ligi wojewódzkiej D1 PPN Lubliniec.
Po dość jednostronnym widowisku, zanotowaliśmy wysokie, dominujące zwycięstwo 15:1.

Pomimo leniwego początku, inicjatywa od pierwszego gwizdka sędziego, przez niemal cały czas trwania spotkania należała do Sportingu.

W pierwszych fragmentach meczu brakowało co prawda różnicowania tempa w konstruowaniu akcji ofensywnych, jak i szybkiej, zdecydowanej reakcji po stracie piłki.
W związku z tym graliśmy bardzo jednostajnie i dosyć przewidywalnie, no i zdarzyło nam się raz przysnąć w bronieniu, w niegroźnej sytuacji tracąc bramkę.

Nie przeszkodziło to jednak w spokojnym prowadzeniu do przerwy 6:1, a po zmianie stron nasza kontrola nad grą nie podlegała już żadnej dyskusji.
Przełożyło się to bezpośrednio na czyste konto naszego bramkarza i kolejne 9 trafień do siatki ASMSu, który wystąpił dziś w roli gospodarza.

Nasza 12to osobowa kadra meczowa, składała się z pięciu zawodników z rocznika 2010, pięciu z 2011 oraz dwóch z 2012.
Szczególnie cieszy postawa najmłodszych roczników, które w ogóle nie odstawały od starszych kolegów z 2010, równie mocno, a długimi momentami nawet mocniej, nadając ton naszej grze.

Potwierdzają to chociażby statystyki dwóch rodzynków z 2012, którzy wyszli w pierwszym składzie i uczestniczyli bezpośrednio w pięciu trafieniach, notując razem dwie bramki i trzy asysty.

Cała drużyna zaimponowała umiejętnością wyciągania wniosków w trakcie trwania spotkania i bieżącego wprowadzania korekt do organizacji gry.

Relacje w postaci grafik dostępne w poniższych linkach dzięki naszemu partnerowi Protrainup:

Skład meczowy

Protokół meczowy

Trener:
Adrian Kucharski