E1 Orlik: Ligowo z Lotem Konopiska.

We wtorek 23.05.2023 Sporting w ramach II ligi okręgowej E1 Orlik PPN Częstochowa udał się na wyjazdowe spotkanie do Konopisk. Po bardzo dobrym spotkaniu w wykonaniu obu zespołów zwyciężamy 4:1.

Pierwsza połowa w wykonaniu naszego zespołu w zasadzie sprowadza się do trzech kwestii; brak agresji w odbiorze, zbyt wolne podejmowanie decyzji oraz “bicie głową w mur”.

Drużyna gospodarzy od pierwszego gwizdka grała bardzo ambitnie i ofiarnie. W zasadzie zawodnicy z Konopisk wygrywali każdą stykową piłkę, blokowali prawie każdą próbę strzału naszych zawodników oraz tworzyli sytuacje po szybkich kontrach. W 15′ minucie jedna z nich kończy się pięknym strzałem w okienko ze skraju pola karnego, gospodarze obejmują prowadzenie i na przerwę schodzimy przegrywając 1:0.
W przerwie zawodnicy Sportingu wyciągnęli trafne wnioski z pierwszej części meczu i wyszli z pozytywnym nastawieniem i chęcią odwrócenia wyniku.
Druga połowa rozpoczęła się od zmasowanych ataków w naszym wykonaniu. Niestety mimo wielu sytuacji bramkowych brakowało nam zimnej krwi. W końcu po wielu próbach w 42′ minucie zdobywamy bramkę wyrównująca po strzale Kuby Maronia.  W 51′ minucie po pięknym prostopadłym podaniu Szymona Porady bramkę strzela Mikołaj Krych i w końcu obejmujemy prowadzenie. Trzy minuty później podwyższamy prowadzenie po bramce Oktawiana Bambynka.
Niestety po bramce na 3:1 w nasze poczynania wkradło się zbyt wiele nonszalancji i po prostych stratach gospodarze tworzą trzy dogodne sytuacje do strzelenia bramki kontaktowej, lecz na posterunku był świetnie dysponowany w tym dniu Igor Gerlic-Mrugała.
Idealną puentą dzisiejszego meczu była bramka Oktawiana Bambynka w ostatniej minucie po pięknej, dwójkowej akcji z Borysem Pietrkiem.
Podsumowując, obie drużyny pokazały się dzisiaj się z bardzo dobrej strony. Drużna gospodarzy grała bardzo ambitnie, ofiarnie i postawiła wysoko poprzeczkę zawodnikom Sportingu. Cieszy fakt, iż chłopcy byli dziś bardzo cierpliwi oraz konsekwentni w swojej grze. Mimo długich fragmentów, w których tworzyliśmy sytuacje i brakowało finalizacji nie zniechęcali się. Nagroda za cierpliwość przyszła w drugiej połowie, a cały zespół za swoją postawę zasłużył na pochwałę.

Relacje w postaci grafik dostępne w poniższych linkach dzięki naszemu partnerowi Protrainup:

Skład meczowy

Protokół meczowy

Trener: Sebastian Radek