E1 Orlik: Ligowo z Victorią Częstochowa

W piątek 26.05.2023 Sporting rozegrał wyjazdowe spotkanie z Victorią Częstochowa, w ramach II ligi okręgowej E1 PPN Częstochowa.
Po dominującym występie, pewnie i wysoko, pokonaliśmy gospodarzy 21:0.

Za nami mecz, który ani na moment nie pozostawiał wątpliwości, która drużyna jest lepsza i niemal przez cały czas trwania, toczył się pod dyktando młodych piłkarzy Sportingu.

W początkowej fazie rywalizacji tworzyliśmy sobie mnóstwo sytuacji strzeleckich, natomiast zbyt mocno chcieliśmy wepchnąć piłkę do bramki gospodarzy, przez co wielu klarownych okazji nie wykorzystaliśmy, a w samej grze brakowało płynności.

Pod koniec pierwszej połowy i przez niemal całą drugą odsłonę, gracze Sportingu nabrali już niesamowitego luzu, praktycznie każdą akcję kończąc celnym strzałem na bramkę, lub trafieniem.

Cieszy fakt, że każdy z kadry meczowej, zaliczył sporo minut oraz mógł zagrać na rożnych pozycjach, nabywając nowych umiejętności.
Dwóch zawodników “z pola” miało również okazję sprawdzić się na bramce, co sprawiało, że momentami graliśmy 7mką “w polu”.

Pozytywnym akcentem potyczki, okazało się nastawienie naszych graczy, którzy mimo mało wymagających warunków na boisku, dużo wymagali od siebie samych, ani na moment nie spuszczając z tonu i do ostatniej minuty walcząc o kolejne bramki.

 

Relacje w postaci grafik dostępne w poniższych linkach dzięki naszemu partnerowi Protrainup:

Skład meczowy

Protokół meczowy

Trener:
Adrian Kucharski