C2 Trampkarz: Olimpijczyk Częstochowa 2:14 Sporting FA Lubliniec

W sobotę 27.05.2023 Sporting rozegrał wyjazdowe spotkanie z Olimpijczykiem Częstochowa, w ramach III ligi wojewódzkiej C2 PPN Częstochowa.
Po dość jednostronnej rywalizacji, zanotowaliśmy przekonujące zwycięstwo 14:2.

Można powiedzieć, że mecz rozpoczęliśmy od strzelania, ponieważ pierwsze trafienie zanotowaliśmy już w 3 minucie, a po niecałych 20 prowadziliśmy 5:0, tworząc co najmniej 3 razy tyle 100% sytuacji strzeleckich.

Niestety taki obrót spraw wprowadził w nasze szeregi rozluźnienie i nie było to takie rozluźnienie jakiego byśmy oczekiwali.

Zespołowi zabrakło odpowiedniej rytmizacji i regulowania tempa gry, przez co niepotrzebnie się męczyliśmy, tracąc na własne życzenie piłkę i narażając się na kontrataki.
Po jednym z nich gospodarze trafili do naszej siatki, a po kolejnym wywalczyli rzut karny, który również zamienili na bramkę.

W drugiej odsłonie pewne wnioski zostały wyciągnięte, ale i drużyna Olimpijczyka nie dysponowała już na tyle dużym zasobem sił, by poważniej zagrażać naszej bramce.

Można więc powiedzieć, że na dużym (momentami wręcz za dużym) spokoju kontrolowaliśmy grę, dokładając kolejne trafienia.

Nie podlega dyskusji, że zarówno pod względem wyszkolenia indywidualnego, jak i kultury gry, byliśmy zespołem zdecydowanie lepszym i rezultat w pełni oddaje wydarzenia boiskowe.

Cieszą kolejne, cenne minuty zaliczone przez graczy z rocznika 2011, którzy po raz kolejny pokazali, że mogą być mocnymi punktami drużyny również w starszej kategorii wiekowej i że spokojnie można na nich liczyć.

Relacje w postaci grafik dostępne w poniższych linkach dzięki naszemu partnerowi Protrainup:

Skład meczowy

Protokół meczowy

Trener:
Adrian Kucharski