E1 Orlik: Ligowo z KS Panki

We wtorek 30.05.2023 na orliku przy ul. Kochcickiej, Sporting podejmował KS Panki, w ramach II ligi okręgowej E1 PPN Częstochowa.
Po meczu pełnym zwrotów akcji, ostatecznie pokonaliśmy przyjezdnych 6:4.

Mimo, że od pierwszego gwizdka sędziego, tempo gry i intensywność po obu stronach nie porywały, początek spotkania był dość jednostronny.
Sporting kontrolował wydarzenia boiskowe tworząc wiele dogodnych sytuacji strzeleckich i do 11 minuty wykorzystał dwie z nich.

Niestety dwubramkowe prowadzenie doprowadziło do spadku koncentracji i błędów indywidualnych, skutkiem czego w 20 minucie było już 2:2.

Na taki obrót wydarzeń, zespół zareagował najlepiej jak to tylko możliwe, wychodząc ponownie na prowadzenie tzw. “bramką do szatni”, na minutę przed przerwą.

Drugą połowę zagraliśmy bardzo przeciętnie jak na nasze możliwości.

Przez brak odpowiedniej komunikacji i zdecydowania, mieliśmy sporo kłopotów z fazą otwarcia i przeniesieniem ciężaru gry na połowę przeciwnika.
Mimo tego, dołożyliśmy kolejne 3 trafienia, na które rywale, korzystając z dość prostych środków odpowiedzieli dwoma.

Gra naszego zespołu w przekroju całego spotkania była dość jednostajna – ewidentnie brakowało płynności i rytmizacji.
Warunki atmosferyczne nie ułatwiały sprawy, co widoczne było w postawie obu drużyn.

Tak czy inaczej, pod względem wyszkolenia indywidualnego i kultury gry górowaliśmy nad przyjezdnymi i tego dnia okazało się to czynnikiem decydującym.

Relacje w postaci grafik dostępne w poniższych linkach dzięki naszemu partnerowi Protrainup: