C2 Trampkarz: Sportowa Częstochowa 5:4 Sporting FA Lubliniec

W sobotę 10.06.2023 Sporting rozegrał wyjazdowe spotkanie ze Sportową Częstochową, w ramach III ligi wojewódzkiej C2 PPN Częstochowa.
Spotkanie stało na bardzo niskim poziomie piłkarskim, natomiast obfitowało w wiele zwrotów akcji i ostatecznie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 5:4.

Pomimo niezłego początku i wyraźnej przewagi w kulturze gry i umiejętnościach indywidualnych, nasza inicjatywa z każdą minutą gasła, co przekładało się bezpośrednio na obraz rywalizacji.

Zamiast bazować na własnych atutach i swoim stylu konstruowania akcji, przyjęliśmy warunki zaproponowane przez miejscowych, wdając się w bezsensowne wymiany na długie, nieprzygotowane piłki i bardzo prymitywną grę, przypominającą długimi fragmentami “kopaninę”.

Na takich zasadach, drużyna z Częstochowy wykazała się większym obyciem, determinacją i skutecznością, a gdy dołożymy do tego kuriozalne błędy w obronie, pasywność w budowaniu oraz po stracie, śmiało można powiedzieć, że przegraliśmy na własne życzenie.

Co najmniej 4 z 5 bramek oddaliśmy tego dnia w prezencie, wypracowując dodatkowo dla rywali kilka kolejnych, niewykorzystanych przez nich okazji.

Główną przyczyną tak słabej postawy, a w konsekwencji porażki, była niedostateczna ilość liderów na boisku i nie chodzi tu o kwestie personalne.
Większość zawodników przeszła tego dnia “obok meczu”, a myślami byli zapewne wszędzie – tylko nie “tu i teraz”.

 

Relacje w postaci grafik dostępne w poniższych linkach dzięki naszemu partnerowi Protrainup:

Skład meczowy

Protokół meczowy

Trener:
Adrian Kucharski