F1 Żak: Ligowo z UKS APN Gmina Tworóg

W czwartek 08.06.2023 Sporting rozegrał wyjazdowe spotkanie z UKS APN Gmina Tworóg, w ramach okręgowej ligi Żaka F1 PPN Lubliniec.
Za nami kolejny wartościowy sprawdzian i kolejna wymagająca lekcja, z której nasz młodziutki kadrowo zespół, wyciągnie zapewne sporo cennej nauki na przyszłość.

W dzisiejszym meczu gospodarze nie grali tak intensywnie jak rywale, z którymi mierzyliśmy się do tej pory, natomiast charakteryzowała ich gra bardzo twarda, często na granicy faulu.

Pierwsza tercja okazała się dla nas niesamowicie wymagająca i ciężko było nam się odnaleźć w realiach meczowych, przez co dość szybko drużyna gospodarzy wyszła na znaczące prowadzenie.

W 12 minucie meczu zrobiliśmy 4 zmiany, całkowicie modyfikując nasze boiskowe ustawienie, co miało bezpośrednie przełożenie na obraz gry.
Zaczęliśmy wygrywać liczne pojedynki 1×1 i walczyć o każdą piłkę, dzięki czemu finalnie zdobyliśmy bramkę.

Niestety 3 tercja charakteryzowała się wieloma nieczystymi zagraniami rywali, co przyczyniło się do dwóch wymuszonych zmian, ponownej utraty koncentracji, a przede wszystkim spadku pewności i zdecydowania, który przełożył się na kolejne straty bramkowe.

Ostatni kwadrans rozegraliśmy już odważnie.
Zawodnicy przeprowadzili w tym czasie kilka groźnych akcji, wygrywając sporą ilość indywidualnych pojedynków, co było odzwierciedleniem drzemiącego w nich potencjału.

Dzisiejsze spotkanie było również okazją dla dwóch graczy Sportingu, by po raz pierwszy rywalizować w warunkach meczowych.
Jak wiemy, pierwsze minuty na murawie bywają bardzo trudne, ale zawodnicy wykorzystali swoją szansę i pokazali, że zaangażowanie i ambicja towarzyszy im nie tylko na treningach, tak więc debiut mogą uznać za udany.

Wymieniając pozytywy, nie można nie wspomnieć o naszych niezawodnych rodzicach, którym dziękujemy za kulturalny doping i wsparcie.

Relacje w postaci grafik dostępne w poniższych linkach dzięki naszemu partnerowi Protrainup:

Skład meczowy

Protokół meczowy

Trener:
Dominik Jelonek