F1 Żak: Ligowo z Rybakiem Ciasna

W czwartek 15.06.2023 Sporting rozegrał wyjazdowe spotkanie z Rybakiem Ciasna, w ramach lublinieckiej, okręgowej ligi Żaka.
Był to ostatni mecz sezonu 2022/2023, w którym gracze Sportingu pokazali, że mimo młodego wieku mają ambicje, chęci i coraz wyższe umiejętności.

Od początku rywalizacji graliśmy bardzo odważnie, co przełożyło się na wysoki procent posiadania piłki na połowie gospodarzy, którzy atakowali raczej sporadycznie.

Spotkanie było też okazją, by kilku zawodników sprawdziło się na nowych pozycjach i trzeba przyznać, że wyszło to na prawdę dobrze.

Mimo nowych bodźców, wynikających z nowych zadań boiskowych na niestandardowych dotąd pozycjach, w przekroju całego spotkania cechował nas duży poziom koncentracji oraz duży spokój i bardzo dojrzałe zachowania jak na tą kategorie wiekową.

Do pełni szczęścia zabrakło jedynie skuteczności, która okazała się tego dnia mocną stroną drużyny z Ciasnej.

Podsumowując – odwaga, dynamika i fantazja – te 3 określenia idealnie opisują boiskową postawę naszych Żaków.
Bez dwóch zdań byliśmy stroną przeważającą, prezentującą wysoką kulturę gry, umiejętności i zdecydowanie, zarówno w bronieniu jak i w atakowaniu, za co młodym piłkarzom Sportingu należą się duże brawa.

Relacje w postaci grafik dostępne w poniższych linkach dzięki naszemu partnerowi Protrainup:

Skład meczowy

Protokół meczowy

Trener:
Dominik Jelonek