Kuba Cup 2023

We wtorek 20.06.2023 nasza drużyna Orlika wzięła udziału w mocno obsadzonym turnieju piłkarskim “Kuba Cup 2023”.
Zawody rozgrywane były w Truskolasach, rodzinnej miejscowości zasłużonego reprezentanta Polski – Jakuba Błaszczykowskiego – który był “gwoździem programu” i centralną postacią całego zamieszania (nie licząc oczywiście uczestników 😉 ).

W turnieju oprócz Sportingu zagrały takie marki jak RKS Raków Częstochowa, TS Wisła Kraków, Stadion Śląski Chorzów czy GKS Katowice, wnosząc do rozgrywek najwyższy sportowy poziom w tej kategorii wiekowej.

Nasz zespół na szczeblu grupowym rywalizował kolejno z: “RKS Raków Częstochowa”, “Piotrcovia Piotrków Trybunalski”, “MKS Funball Kluczbork”, ‘’GKS Katowice” i ligowymi rywalami ”KS Panki”.
Dwie najlepsze drużyny z każdej grupy awansowały do półfinałów, pozostałe rywalizowały kolejno o 11,9,7 i 5 miejsce.

Wszystkie mecze okazały się bardzo wymagające, biorąc pod uwagę aspekty piłkarskie i fizyczne (w naszej kadrze znalazło się miejsce dla aż 5 zawodników z rocznika 2013!).

Zmagania grupowe zakończyliśmy na 5 miejscu.
Pomimo przewagi fizycznej przeciwników i trudnych warunków, w jakich przyszło nam rozgrywać mecze, naszym graczom nie można było odmówić dużego zaangażowania, determinacji i ciekawych pomysłów na konstruowanie akcji ofensywnych.

Po fazie grupowej czekał nas mecz z gospodarzami turnieju – ‘’UKS Herkules Truskolasy”.
W przekroju całego spotkania Sporting imponował odwagą i sprytem oraz kreatywnymi rozwiązaniami w grze kombinacyjnej.
Zaowocowało to zdobyciem aż 6 bramek po efektownych akcjach, po których ręce same składały się do braw.
Na twarzach graczy rysowała się radość z gry i widać było, że czerpią z niej dużą przyjemność.

Pomimo trudnego początku gracze Sportingu z meczu na mecz prezentowali się coraz lepiej, zarówno indywidualnie, jak i zespołowo, co przełożyło się na zdobycie 8 bramek w naszych dwóch ostatnich meczach.

W spotkaniu wieńczącym rozgrywki, o miano najlepszej drużyny turnieju, zmierzyły się ze sobą GKS Katowice oraz Wisła Kraków.
Wielki finał bez cienia wątpliwości okazał się najbardziej wyrównanym i najbardziej emocjonującym meczem całego turnieju, w którym zwycięstwo zanotowała Gieksa, meldując się tym samym na najwyższym stopniu podium.

Na Kuba Cup nie mogło oczywiście zabraknąć Kuby!

Legenda Borussii Dortmund i Drużyny Narodowej – Jakub Błaszczykowski, wraz ze swoim wujkiem – v-ce mistrzem olimpijskim z Barcelony i byłym selekcjonerem Reprezentacji Polski – Jerzym Brzęczkiem, wręczali zawodnikom pamiątkowe medale i dyplomy, chętnie rozdając autografy i pozując do zdjęć.

Spotkanie ze sportowymi idolami dostarczyło młodym piłkarzom wielu pozytywnych emocji, stanowiąc niezapomniane i cenne doświadczenie.
Bez wątpienia warto promować, wspierać i brać udział w takich inicjatywach, ponieważ budują one sportowe wzorce i stanowią motywację dla zawodników, będących na początku swojej przygody z futbolem.