C1 Trampkarz: Sparingowo z MKS Kluczbork

W środę 16.08.2023 nasza drużyna Trampkarza rozegrała wyjazdowe spotkanie kontrolne z rówieśnikami z MKS Kluczbork.
Był to pierwszy nasz sparing tego lata i trzeba przyznać, że od razu zaczęliśmy z wysokiego C, ponieważ zespół z Kluczborka – jak zawsze z resztą – postawił mocne warunki na boisku.

Od pierwszych minut gospodarze przejęli inicjatywę, długo utrzymując się przy piłce i próbując wysoko odbierać, gdy budowaliśmy grę od bramki.
Trzeba jednak przyznać, że Sporting, wielokrotnie w kapitalny sposób wychodził spod wysokiego pressingu, co zasługuje na duże brawa.

Pierwsza odsłona była bardzo wyrównana i zacięta, ale to miejscowi stworzyli sobie więcej sytuacji strzeleckich, natomiast w pierwszych 40 minutach bramki nie padły.
Mimo, że nasza linia obrony grała w zupełnie nowym, eksperymentalnym zestawieniu, tego dnia była to nasza najrówniej grająca formacja, która dawała nam dużo spokoju i jakości w grze.

Po zmianie stron Sporting zaczął dochodzić do głosu w ofensywie, ale to gospodarze między 50 a 55 minutą wyszli na dwubramkowe prowadzenie, wykorzystując nasz 15minutowy moment rozkojarzenia i dekoncentracji.

Po trafieniach MKSu gra się mocno otwarła i oba zespoły stworzyły sobie wiele klarownych sytuacji.

W 71 minucie, po świetnej akcji i prostopadłym zagraniu za plecy obrońców, strzeliliśmy bramkę kontaktową.
Na wyrównanie, mimo dużej determinacji, zaangażowania i na prawdę dobrych okazji, zabrakło jednak czasu.
Nie da się natomiast ukryć, że zostawiliśmy po sobie w Kluczborku na prawdę dobre wrażenie.

Nasza drużyna jest na etapie gruntownej przebudowy, tym bardziej że wraz z końcem poprzedniego sezonu odeszło aż 6 zawodników.
Pozostali chcą jednak pracować i się rozwijać, a dodatkowo jest jeszcze mały zastrzyk świeżej krwi, który pozytywnie wpłynął na zespół, co było z resztą widać na boisku.

Relacje w postaci grafik dostępne w poniższych linkach dzięki naszemu partnerowi Protrainup:

Skład meczowy

Protokół meczowy

Trener:
Adrian Kucharski