C1 Trampkarz: Sparingowo z KS Stadion Śląski Chorzów

W sobotę 19.08.2023 na Stadionie Miejskim w Lublińcu, nasi Trampkarze podejmowali KS Stadion Śląski Chorzów z rocznika 2010.
Spotkanie było zacięte, wyrównane i emocjonujące, mimo że nie padły w nim bramki.

W pierwszej fazie meczu to Sporting starał się przejąć inicjatywę i zyskał optyczną przewagę.

Nasze akcje były szybkie i pomysłowe, dzięki czemu stworzyliśmy sporo klarownych okazji strzeleckich.
Na posterunku był jednak bramkarz przyjezdnych, który swoimi interwencjami w kapitalny sposób ratował Stadion przed utratą bramki.

W dalszej części spotkania chorzowianie doszli do głosu i również wykreowali sytuacje pod bramką Sportingu, ale nasz golkiper nie chciał pozostać w cieniu kolegi po fachu i również wykazał się wysokim poziomem umiejętności, zachowując czyste konto.

Drugie 40 minutach, zaczęło się podobnie jak pierwsze – znów pierwsza faza należała do nas, znów mieliśmy okazje, z których nie padły bramki, natomiast w końcówce oddaliśmy całkowicie inicjatywę przyjezdnym, jadąc na przysłowiowych oparach.

W drugiej odsłonie oba zespoły dokonały wielu zmian, jednak to Stadion dysponujący szerszą ławką, zachował więcej świeżości i jakości w grze.
Niewątpliwie warunki boiskowe wystawiły naszych młodych piłkarzy na duży wysiłek fizyczny i próbę charakteru i śmiało można powiedzieć, że przeszliśmy ją pozytywnie.

Za nami kolejny wartościowy test i kolejna piłkarska lekcja, którą należy uwzględnić w planie szkoleniowym.
Nasz główny deficyt to przede wszystkim rytmizacja i regulowanie tempa gry, co biorąc pod uwagę trudne warunki atmosferyczne jest kluczowe w zachowaniu odpowiedniej jakości od pierwszej do ostatniej minuty.

Przed nami jeszcze sporo pracy, natomiast zawodnikom należy się pochwała za efekty, które wypracowali do tej pory i które były widoczne w meczu ze Stadionem.

Relacje w postaci grafik dostępne w poniższych linkach dzięki naszemu partnerowi Protrainup:

Skład meczowy

Protokół meczowy

Trener:
Adrian Kucharski